• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-4185-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل بانک رسالت کشور:

دولت محوری در اقتصاد مقاومتی جایی ندارد/ کسب و کارخانگی نیازمند فرهنگسازی

مدیرعامل بانک رسالت کشور گفت: در اقتصاد مقاومتی، مردم محور باید بود و در این راستا هیچ توقعی نباید از دولت نداشته باشیم.

محمد حسین حسین زاده در جلسه اقتصاد مقاومتی که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد اظهار کرد: مشکل اقتصاد ما در  کشور در بر پایه نفت بودن و  توقعات ایحاد شده از دولت است.

وی با تاکید بر این که دولت محوری مشکلات عدیده ای دارد افزود: در اقتصاد مقاومتی، مردم محور باید بود و در این راستا هیچ توقعی از دولت نداشته باشیم با این که  وظیفه ذاتی دولت بهبود فضای کسب و کار است.

حسین زاده تصریح کرد:همچنین بخش خصوصی توقعاتی از دولت نباید داشته باشد؛ کسب و کار خرد و خانگی بسیار حایز اهمبت است و باید به آن پرداخته شود.

مدیرعامل بانک رسالت کشور با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی در بعد کسب و کار خانگی نیازمند فرهنگسازی است تصریح کرد: باید براساس منابع فکری ساختاری را تعریف کرد و با توجه به اقتصاد مقاوتی سه استان پایلوت این امر قرار گرفت که مازندران یکی از این استان ها بود.

حسین زاده با تاکید بر این که بانک ها باید تخصصی تر عمل کنند افزود:همه بانک ها متخصص کسب و کار خرد و مشاغل خانگی نیستند و در کسب و کار خردخانگی باید مدیدیت زنجیره ارزش در دستور کار قرار گرفته و تولید در شهرهای کوچک شکل بگیرد.

مدیرعامل بانک رسالت کشور تصریح کرد: همچنین استعداد یابی و  رشد فرهنگی از عناصر مهم بوده که باید روی آن مانور داد.

وی گفت: تقویت اقتصادی و تراز مالی ضمانت باید درج و مدیریت جامع آن اتفاق بیافتد و در بعد تکنیکی فرایندی و ساختاری باید بررسی شود؛ در ابتدا باید فکر و سپس تغییر معیشت رخ دهد.

مدیر عامل بانک رسالت کشور خاطر نشان کرد: با تصدی گری دولت این کارها قابل انجام نیست ؛با پول گران و غیرقرض الحسنه و بدون فروش سیستماتیک، اقتصاد مقاومتی قابل انجام نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: