• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-684-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

معاون دریایی بندر امیرآباد خبر داد

بندر امیرآباد آماده اجرای طرح گردشگری دریایی در نوروز ۹۷

معاون دریایی بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: بندر امیرآباد با اتخاذ تمهیدات لازم آماده اجرای طرح گردشگری دریایی در نوروز ۹۷ است.

به گزارش ایسنا مازندران، حبیب اله طالبی در جلسه هماهنگی و ساماندهی اجرای طرح گردشگری دریایی نوروز ۹۷ که با حضور نمایندگان فرماندهی یگان حفاظت منابع آبزیان بهشهر، شهرداری نکا، فرماندهی دریابانی مازندران، اداره شیلات امیرآباد و شرکت های قایقرانی در بندر امیرآباد برگزار شد، اظهار کرد: حدود ۱۸ هزار گردشگر در نوروز سال گذشته از دریای خزر و سواحل آن در مازندران استفاده کردند و در سال جدید نیز با هماهنگی ارگان های مربوطه باید تمامی امکانات را جهت پذیرایی مطلوب از مسافران نوروزی سال 97 بسیج کرد.

وی موضوعات پیرامون گردشگری دریایی، میزان آمادگی و ارائه راهکارهای لازم در زمینه اجرای بهینه این طرح از سوی دستگاه های متولی را مهم دانست و افزود: استمرار نظارت بر فعالیت مجریان طرح گردشگری دریایی  می تواند ضریب ایمنی این طرح را در پلاژها و سواحل تحت پوشش بندر امیرآباد ارتقاء بخشد.

معاون دریایی بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، با بیان اینکه طرح گردشگری دریایی هر ساله و همگام با بنادر کشور از ۲۵ اسفند آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد، خاطرنشان کرد: بندر امیرآباد با اتخاذ تمهیدات لازم مانند آماده بکاری کامل شناور جستجو و نجات دریایی، تجهیز ۱۰ فروند قایق متعلق به تعاونی قایق داران، مرکز هماهنگی نجات دریایی، چاپ بنر و بروشور حاوی مضامین ایمنی گردشگری دریایی و تشکیل تیم های نظارت بر فعالیت قایق های تفریحی؛ آماده اجرای طرح گردشگری دریایی در نوروز ۹۷ است.

طالبی اظهار کرد: امیدواریم با تشکیل این جلسه ایمنی گردشگری دریایی، همکاری و تعاملات فی مابین دستگاه های مربوطه، ایجاد حداقل زیرساخت های مرتبط با گردشگری دریایی، اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی و رعایت الزامات حفاظت از محیط زیست دریایی که از اصلی ترین اهداف آن است بتوانیم نوروز ۹۷ را با کمترین حادثه دریایی سپری کنیم.

معاون دریایی بندر امیرآباد در پایان بر استفاده جلیقه نجات توسط گردشگران، ممانعت از حمل بیش از ظرفیت قایق های تفریحی و اطلاع رسانی سریع حوادث به مرکز اضطرار خدمات دریایی با کد 1550 به گردشگران دریایی تأکید کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: