• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-3585-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران:

بیش از 45 درصد ظرفیت صنعتی مازندران در آمل وجود دارد

استاندار مازندران گفت: بیش از 45 درصد ظرفیت صنعتی مازندران در آمل وجود دارد.

محمد اسلامی در حاشیه  بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی آمل در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای میدانی بالغ بر 66 درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی آمل در حال فعالیت و میزان ظرفیت داخلی این واحدهای صنعتی بر اساس مشکلات فنی،بازار،مالی و یا مشکلات مربوط به دستگاه های دولتی 10 تا 90 درصد است.

وی با اشاره به این که بیش از 45 درصد ظرفیت صنعتی مازندران در آمل وجود دارد افزود: برنامه استانداری برای توسعه پایدار شهرک های صنعتی رفع مشکل هر واحد تولیدی در کمیته تخصصی و برگزاری ستاد تسهیلات در شهرستان آمل برای ارزیابی نزدیک این واحدها است.

استاندار مازندران در ادامه گفت: سهم استان در بحث بسته رونق تولید در سال 96،هزار و 100میلیارد تومان بوده که در آبان و آذرماه سال جاری ابلاغ شده است.

وی یادآورشد: بخشی از این تسهیلات در سایت بهین یاب توزیع شده و تسهیلات جدید از درآمد صندوق توسعه ملی با هدف توسعه اشتغال به ویژه  اشتغال روستایی در سامانه کارا توزیع می شود.

اسلامی با اشاره به این که تا کنون سه هزار و  670 متقاضی در سامانه " کارا" ثبت نام کرده اند تصریح کرد: سقف مجاز تصمیم گیری جهت سرمایه گذاری  در این حوزه 2.5میلیارد تومان بوده  که در سمینار استانداران با حضور ریاست جمهوری این سقف به 6 میلیاردتومان رسید.

استاندار مازندران گفت: تا پایان خرداد تقاضا ها بررسی شده تا اشتغال جدید ایجاد کنیم البته شرط اول حفظ اشتغال  و تولید موجود است.

اسلامی خاطرنشان کرد: هدف تولید اشتغال برای استان در سال جاری 33هزار شغل درحوزه های‌‌صنعت،کشاورزی،گردشگری و اصناف بوده که تا پایان سال رقم دقیق شغل های تولید شده اعلام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: