• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4814-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع طبیعی و آبخيزداری مازندران نوشهر

اخذ كاداستر برای 55 كيلومتر از اراضی ساحلی غرب مازندران

مدیرکل منابع طبیعی و آبخيزداری مازندران نوشهر از اخذ كاداستر براي 55 كيلومتر از اراضي ساحلي غرب مازندران خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، سید وجیه الله موسوی در نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد، با اشاره به اهميت اجراي طرح ها در حوزه منابع طبيعي اظهارکرد: بسیاری از کارهای بزرگ به ویژه تنفس جنگل جز با همکاری و همراهی اصحاب رسانه و خبر محقق نمی شود.

وی با بیان این که پیش بینی تنفس جنگل در برنامه ششم تا سال ۹۹ بود اما به دستور وزیر این موضوع از امسال اجرایی شد، افزود: طرح جنگلداری همچنان به قوت خود باقی است و تنها بهره برداری تعطیل شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری با تاکید بر اینکه این حوزه نیازمند اعتبارات لازم در بخش جنگلداري است، تصریح کرد: تاکنون چهار قرارداد حفاظتی بسته شده است و به سایر مجریان نيز پروانه بهره برداري داده نمي شود اما تا پايان سال حقوق انان پرداخت مي شود.

موسوي آزادسازی اراضی ساحلی را يكي از بزرگترين پروژه هاي منابع طبيعي عنوان كرد و گفت:اين طرح از سال 93 آغاز شد و شدت كار از سال ۹۵ و ۹۶ بود كه بیشترین آزادسازی در شهرهای ساحلی غرب مازندران اتفاق افتاد.

وي با بيان اينكه در غرب مازندران تاكنون ۴۴۱ هزار و ۸۹۱ متر مربع آزادسازی ساحل صورت گرفته است يادآور شد: اين اقدام  با كمك همه دستگاه هاي متولي از جمله دستگاه قضا،استانداري، فرمانداران انجام شد.

اين مسئول بيشترين آزاد سازي ساحل را در ضلع شرقی شهرستان نوشهر اعلام كرد و متذكر شد: اين آزاد سازي زمينه مناسبي برای سرمایه گذاری است.

موسوي تعداد پلاك هاي آزاد شده در غرب مازندران را در مجموع ۳۵۵ پلاک اعلام كرد و گفت: طول اراضی ساحلی غرب مازندران ۱۴۴.۶ کیلومتر است و با تعیین تکلیف اراضی حریم ۶۰ متر برای کسانی که از این قانون تخلف کنند حتی اگر جواز هم دريافت كنند، جواز آنان باطل است.

وي با بيان اين كه آزادسازي اراضي تجاوزي در ساحلنیازمند اعتبارات و تجهیزات لازم است،تصريح كرد: آزادسازي ساحل دستاوردهای خوبی دارد و زمینه را برای سرمایه گذاری ، سکوهای دریایی و اسکله های تفریحی و ورزشی را فراهم کرده و بخش اعظمی از بیکاری منطقه را حل می کند و با اجراي اين پروژه دو هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد مي شود.

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران نوشهر از اخذ كاداستر براي 55 كيلومتر از اراضي ساحلي غرب مازندران خبر داد و افزود: ظرف كمتر از يكسال كل كاداستر اراضي ساحلي غرب مازندران اجرا مي شود.

موسوي در ادامه در بخش حفاظت به پروژه کنترل آفات و امراض درختان پرداخت و اظهار كرد: بیماری بلایت شمشاد در سال های اخیر نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است و تلاش هاي زيادي براي مبارزه با ان انجام شد و بايد گفت برای مبارزه با این بیماری بخش اعظمی از جنگل از بین می رود بنابراین خیلی موفق عمل نشد.

وي از آفت شب پره شمشاد كه از سال گذشته وارد جنگل ها شد به عنوان ديگر آفت ياد كرد و متذكر شد: این آفت به بخش هایی که برگ ها را خورده است آسيب وارد كرد، اما خوشبختانه جوانه هایی دراین درخت ها ایجاد شد و منابع طبيعي نيز با تمام توان در صدد ریشه‌کن کردن این آفت است.

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران نوشهر تصريح كرد: پروژه بنچ مارک نيز در راستای طرح کاداستر در ملی یا مستثنیات بودن اراضی ساحلی به ما کمک می کند.

موسوي با تاكيد بر مشاركت در امر مبارزه با حريق جنگل گفت: اين موضوع در بخش حفاظت حائز اهمیت است چرا که با وضعیت جوی کنونی و خشکسالی، آتش سوزی در سطح افزایش پیدا می‌کند و  همه باید در حافظت این عرصه های جنگلی کمک كنند.

وي افزود: در سال گدشته 90 درصد از آتش سوزی ها عمدی و دستی بود و ریشه کهن ترین جنگل ها را مورد هدف قرار داد و مردم و همکاران به زحمت افتادند، بنابراين باید در بحث حریق هم اطلاع رسانی و هم اطفا و هم پیشگیری صورت گيرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: