• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4714-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان مازندران:

هزار و ۵۲۰ کودک دچار سو تغذیه در استان مازندران وجود دارد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان مازندران گفت: هزار و ۵۲۰ کودک دچار سوتغذیه در استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا مازندران،رضا نوروزی به مناسبت ۱۴ اسفند، سال‌روز تشکیل کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری در نشستی خبری با بیان اینکه محور تمام ‌فعالیت‌های کمیته امداد بحث توانمندسازی مددجویان تحت پوشش است،ترویج فرهنگ انفاق، احسان، نیکوکاری و نوع‌ دوستی را از مهم ترین برنامه‌ های این نهاد عنوان کرد.

وی گفت:60 پایگاه نیکوکاری تا 22 اسفند آماده دریافت کمک های مردمی هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان مازندران  تصریح کرد:هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد مازندران هستند و در 11 ماه اخیر 136میلیارد ریال پرداخت نقدی و کالایی به آن ها انجام شد.

نوروزی با اشاره به این نکته که سرانه هر یتیم ماهیانه 218هزار تومان است تصریح کرد: همچنین سرانه محسنین 80 هزار تومان است که پرداخت می شود.

وی با اعلام این که در سال گذشته ۴۰۰ باب خانه برای مددجویان ساخته یا خریداری شده است، افزود : تعهد امسال کمیته امداد در ساخت خانه برای نیازمندان، ۳۸۰ باب بوده که خوشبختانه با همت کمیته امداد مازندران ساخت ۵۰۰ باب خانه در استان آغاز شده است.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به انجام تعمیرات حدود دو هزار خانه مددجویان، گفت: چهار هزار و ۵۰۰ مددجوی کمیته امداد اجاره‌ نشین و هشت هزار خانه مددجویان کمیته امداد خمینی (ره) غیرمقاوم هستند و در حال حاضر ۵۲ هزار مستمری بگیر در استان داریم و خدمات غیرمستمری بگیر استان به شدت رشد داشته است.

وی افزود: در حال حاضر هشت هزار دانش آموز و دانشجو از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

نوروزی با اشاره به اینکه شناسایی کودکان دچار سو تغذیه توسط وزارت بهداشت انجام می‌شود، گفت: هزار و ۵۲۰ کودک دچار سو تغذیه در استان وجود دارد و این نهاد کمک‌های حمایتی در قالب سبد کالا ارائه می‌دهد.

وی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) حمایت‌های لازم را در بحث ازدواج در قالب بسته‌های حمایتی و تسهیلات اشتغال زایی انجام می دهد.

*۶۲ درصد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند

زین‌العابدین پرواسی، مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت مازندران در این نشست، گفت: در قالب وام کارگشایی مبلغ ۲۸۵ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال به تعداد هشت هزار و ۷۷۰ نفر از نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تسهیلات پرداخت شده است .

وی با اشاره به این که۶۲ درصد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، افزود: در مجموع ۵۱ هزار و ۶۵۴ خانوار مستمری‌بگیر، کمیته امداد مازندران هستند و در هرمرحله بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه کمک معیشتی به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

پرواسی با اعلام اینکه در حوزه وام اشتغال جهت اجرای طرح‌های اشتغالزایی به ۸۳۹ نفر به مبلغ ۱۱۳ میلیاردو ۲۴۵ میلیون ریال وام پرداخت شده است، افزود: جهت رفع مشکلات و سایر نیازمندی‌های مددجویان تحت پوشش به تعداد هفت هزارو  ۹۳۱ نفر مبلغی بیش از ۱۷۲ میلیارد و ۵۴۴ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است .

 

وی گفت:حدود سه هزار نفر در نوبت دریافت وام از صندوق امداد ولایت و ۷۱ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند

مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت مازندران گفت: افراد تحت پوشش کمیته امداد ۵۱ درصد مربوط به فوت سرپرست خانواده، خانواده زندانیان ۱درصد، از کارافتادگی ۲۷ درصد، زنان مطلقه  5.11درصد و بیماری پنج درصد است.

وی افزود:  در سال جاری به بیش از هزار زوج خدمات ارائه شده است و ۶۹۰‌ نفر زوج در نوبت خدمات کمیته امداد هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: