• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4414-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

گذری بر حاشیه نمایشگاه بین المللی بازرگانی ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر

برگزاری نمایشگاه های بین المللی محملی برای رقابت تولیدکنندگان مازندران

نمایشگاه ها در بخش های تجاری مختلف سراسر دنیا مشارکت مهم و اساسی دارند، هر چه تجارتی جهانی تر باشد نقش برپایی نمایشگاه برای آن تجارت از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود، برگزاری رویدادهای نمایشگاهی در حوزه تجارت سبب تضمین موقعیت صنعتگران و پیشرفت های اقتصادی توان تجارت می‌شود.

*منعقد شدن قرارداد پنج هواپیما رهاورد نمایشگاه بین المللی ساری

الهام علی اف نماینده کشور روسیه در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی بازرگانی ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار کرد: با شرکت‌های ایرانی قرارداد بستیم،یکی از شرکت هاشرکت سهند پتروشیمی است و پنج قرار داد هواپیما برای شرکت ایرکروپ نیز منعقد کردیم.

وی گفت: قرار داد ساخت کارخانه تولیدی کانون های خورشیدی را با ایران منعقد کردیم که یک میلیون یورو برای سرمایه گذاری با شرکت در نظر گرفته شده است.

نماینده کشور روسیه افزود: در خصوص مونتاژ و فروش ماشین های آتش نشانی نیز گفت و گوهایی با طرفهای ایرانی انجام شده و طی آن قطعات از روسیه وارد و مونتاژ آن در ایران انجام و پس از مونتاژ بحث صادرات آن نیز مطرح می شود.

وی در مورد هدف خود از انعقاد قرار دادها گفت: می خواهیم در بحث صادرات کالاهای ایرانی مشارکت داشته باشیم.

*نخستین نمایشگاه سرمایه گذاری ساری محملی برای رونق اقتصادی مازندران

رضا سیاه منصوری مدیر نمایشگاه نیاوران ساری در گفتگو با ایسنا مازندران با بیان اینکه برای نخستین بار توانستیم نمایشگاه سرمایه گذاری در شهرستان ساری برگزار کنیم که این خود می تواند رونق اقتصادی را برای مازندران به ارمغان بیاورد اظهار کرد: در این نمایشگاه ۲۳ کمپانی بزرگ اروپای شرقی و روسیه حضور داشته و در کنار این ها نزدیک به ۳۵ شرکت بزرگ ایرانی نیز به ارائه محصول پرداختند.

مدیر نمایشگاه نیاوران ساری گفت: عمده محصولات ارائه شده در این نمایشگاه در زمینه صنعت نفت و گاز،در صنعت هواپیمایی ،بردهای الکترونیکی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری که در ساخت ماشین آلات آتش نشانی و ماشین آلات راه سازی فعالیت دارند بوده است.

سیاه منصوری تصریح کرد:حضور صنایع غذایی و کشاورزی و استقبال کشورهای خارجی از این غرفه ها در این نمایشگاه حکایت از آن داشته که شرکت های خارجی علاقمندند با بسته بندی مناسب شرکت های ایرانی بتوانند از محصولات تولید داخلی ایران استفاده کنند.

وی گفت: در حال حاضر در این نمایشگاه چندکشور خارجی با تبریز در حوزه توربین های گازی قراردادهایی بستند، همچنین در حوزه پنل های خورشیدی نیز قرار دادهایی منعقد و اطلاع رسانی ها از طریق رسانه ها و سایت های تخصصی انجام و دعوت از تولیدکنندگان برتر برای حضور در نمایشگاه انجام شد.

*رقابت بین تولیدکنندگان کیفیت محصولات را بیشتر می کند  

احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی بازرگانی ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر اظهار کرد:حضور شرکت های داخلی در کنار برندهای خارجی می تواند موجب رقابت و توسعه صنعت مازندران باشد.

جاودانی با تاکید بر اینکه حضور سرمایه گذاران خارجی در نمایشگاه های داخلی می‌تواند به شکوفایی تولیدکنندگان داخلی  منجر شود افزود: در این راستا محصولات داخلی بیشتر در معرض نمایش قرار بگیرند.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه متعدد نشاط کار را بیشتر می کند و می شود گفت، رقابت بین تولید کنندگان باعث می شود که  هم تولید کنندگان کیفیت کالا را بالا ببرند و هم قدرت انتخاب مردم بیشتر شود و بهترین ها را انتخاب کنتد.

مدیرکل ارشاد مازندران تصریح کرد: حضور سرمایه‌گذاران خارجی باعث رشد کشاورزی، سرمایه‌گذاری و اقتصاد در مازندران می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: