• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-584-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران:

ترازسنج دیجیتالی اطلاعات تغییر وضعیت خزر را در اختیار دانش پژوهان قرار می دهد

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: ایستگاه ترازسنج دیجیتالی اطلاعات دقیق تغییر وضعیت خزر را در اختیار دانش پژوهان قرار می دهد.


به گزارش ایسنا مازندران،محسن مصطفایی در آئین افتتاح و بهره‌برداری از شبکه‌های ترازسنجی بنادر دریای خزر كه با حضور رئیس اداره مهندسی سواحل سازمان بنادر و دريانوردي و مدير مركز ملي مطالعات و تحقيقات درياي خزر برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار كرد:سازمان بنادر و دریانوردی در سه بندر اصلی خود در شمال کشور یعنی بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر اقدام به تأسیس و راه‌اندازی سه ایستگاه پایش تراز دریایی کرده است که البته در آذر امسال کار عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است .

وي افزود: مشخصه اصلی سیستم ترازسنجی دریایی، دریافت اطلاعات تراز آب دریای خزر در هر 10 دقیقه است و برای سایت سازمان بنادر و دریانوردی در راستای استفاده عمومی ارسال می‌کند.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران تصريح كرد: این اطلاعات دریافتی با توجه به وظایف سازمان بنادر و دریانوردی در مدیریت سواحل خزر به منظور استفاده سرمایه‌گذاران بخش دریایی برای احداث سازه‌های دریایی و یا استفاده برای هرگونه فعالیت‌های دریایی به صورت کاملاً تازه در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

مصطفايي تاكيد كرد:از آنجایی که علاوه بر داشتن ایستگاه هواشناسی و "بویه موج‌نگار" در بندر نوشهر، ایستگاه ترازسنجی نيز از سال 91 در اختیار بود اما اطلاعات آن به صورت دستی استخراج می‌شد اما اکنون اطلاعات شبکه ترازسنجی جدید به صورت آنلاین و در فواصل 10 دقیقه بر روی وب‌سایت پایگاه‌ مشخصه تراز دریای در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد.

وی گفت: با راه اندازی ایستگاه ترازسنج دیجیتالی، داده های این ایستگاه به صورت آنلاین برروی سایت این سازمان قرار می گیرد تا اطلاعات دقیق مربوط به تغییر وضعیت دریای خزر به راحتی در اختیار دانش پژوهان واساتید دانشگاه ها نیز قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: