• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-484-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

راه اندازی سه ایستگاه پایش تراز دریایی در بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر

سه ایستگاه پایش تراز دریایی در بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر راه اندازی شد.


به گزارش ایسنا مازندران،محمدحسین نعمتی در آيين بهره برداری رسمی از ایستگاه ثبت تراز آب در بندر نوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اهميت اين طرح اظهار كرد: با توجه به اهمیت پایش سراسری بنادر حوزه دریای خزر، سازمان بنادر و دریانوردی سه ایستگاه پایش تراز دریایی را در بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر راه‌اندازی کرده است.

وي با بيان اينكه این ایستگاه‌ها با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا راه‌اندازی شده است افزود: برای نخستین‌ بار از سه سنسور در آن استفاده شده تا تمامی دیتاها را برداشت کند و اختلالی در ثبت  تغییرات دریای خزر اتفاق نیفتد.

رئیس اداره مهندسی سواحل سازمان بنادر و دريانوردي  تصريح كرد: همه تلاش بر بوده تا این اطلاعات به ارگان‌ها و سازمان‌هايي كه مورد استفاده قرار می‌گیرد انتقال پیدا کند و شبکه‌ای منسجم از داده‌ها ايجاد شود.

نعمتي با اشاره به اينكه این اطلاعات در زمینه ناوبری دریایی کاربردی بیشتری دارد اما در مدیریت و مهندسی سواحل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد خاطر نشان كرد:در آینده شبکه تکمیل و توسعه  داده می شود و در دیگر قسمت‌های سواحل دریایی خزر به نوعی گسترش پیدا کرده و ایستگاه‌های جدیدی احداث خواهد شد.

وي بيان كرد: در این ایستگاه‌ها یک پایگاه داده به صورت آنلاین تعبیه شده است که اطلاعات ایستگاه‌ها را دریافت می‌کند و در اختیار همه دانش‌پژوهان قرار می‌دهد.

اين مسئول يادآور شد: تعیین تراز دقیق ایستگاه‌ها بسیار مهم است و در هریک از بنادر شمال کشور پنج ایستگاه درجه یک تأسیس شد؛ این کار در راستای تعیین تراز دقیق بنادر و با همکاری سازمان بنادر انجام شده است.

نعمتي با اشاره به اينكه در هر 10 دقیقه تراز دریای خزر، با سه سنسور تغییرات دریای خزر را برداشت و پایش می‌کند گفت: هر گونه بالا و پایین شدن آب دریا در فعالیت‌هایی که در سواحل دریای خزر در حال انجام است تأثیر می‌گذارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: