• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-3485-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران در جمع شهرداران مازندران؛

ضرورت شتاب بخشی به اجراي پروژه های فاضلاب شهری در سال آینده/ زباله "تر" در مبدا تعیین تکلیف شود

استاندار مازندران در جمع شهرداران مازندران بر ضرورت شتاب بخشي به اجراي پروژه هاي فاضلاب شهري در سال 97 تاکید کرد.

به گزارش ایسنا مازندران؛محمد اسلامي، استاندار مازندران در همايش شهرداران و شوراي سازمان همياري شهرداري هاي استان با اشاره به اين كه بايد با اجراي طرح هاي خلاق با بهره گيري از همه ظرفيت ها، سازندگي و تمدن سازي در شهرها صورت گيرد، خاطر نشان ساخت: بافت هاي فرسوده از جمله ظرفيت هايي است كه شهرداري ها مي توانند در جهت احياي فضاي شهري، پويايي فرهنگي، تقويت اشتغال و غیره با اجراي پروژه هاي موثر استفاده كنند.

مقام عالي دولت در استان با تاكيد بر ضرورت ارتقا وضعيت شهرهاي مازندران،گفت: با زيباسازي حرايم رودخانه ها، ظرفيت جنگل ها، سواحل  و غیره مي توان شهرها را به مقاصد و كانون حضور گردشگران تبديل نمود.

اسلامي بر تلاش براي جذب ماليات بر ارزش افزوده مجموعا تا هزارميليارد تومان براي شهرداري ها و ايجاد درآمدهاي پايدار تاكيد نمود و گفت: درآمد ياد شده بايد صرف عمران شهري شود و شهرداري ها براي هزينه كرد آن بايد برنامه داشته باشند.

وي با بيان اين كه شهرداران براي مديريت شهري بايد برنامه داشته باشند، افزود: شهرداران با ايده هاي خلاقانه و كارآمد در راستاي توانمند سازي شهرداري ها براي ارائه خدمات شايسته تر اهتمام نمايند.

استاندار مازندران بر جلب و جذب سرمايه گذاران داراي اهليت از سوي شهرداري ها تاكيد كرد گفت: رونق دادن به ساخت و سازهاي تمدن ساز شهري با جلب همه ظرفيت ها ممكن مي شود.

اسلامي به ارائه خدمات مطلوب شهري بويژه دست يابي به شهري پاك براي زيست مردم اشاره كرد و خاطرنشان کزد: طرح تفكيك زباله از مبدا به جد در دستور كار قرار گيرد و زباله "تر" در منزل تعيين تكليف شود.

استاندار با اشاره به اين كه در اجراي پروژه هاي فاضلاب در استان عقب هستيم و لازم است پساب فاضلاب ها براي آبياري فضاي سبز در اختيار شهرداري ها قرار گيرد، تصريح نمود: سال 97 سال شتاب بخشي به اجراي پروژه هاي فاضلاب شهري باشد.

اسلامي بر نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي و شهري در راستاي خروج از آلايندگي تاكيد كرد و ياد آور شد: اتصال ناوگان متروي تهران به مازندران، توسعه آزاد راه ها، اتصال راه آهن برقي به ساحل و راه اندازي ترامواي شهري در طرح يكپارچه مازندران به عنوان كلانشهر لحاظ شود.

نماينده عالي دولت در استان، بر مردمداري و سلامت اداري در شهرداري ها و مجموعه ادارات تاكيد نمود و عنوان داشت: ساختار كيفي نيروي انساني ارتقا يابد و برون سپاري خدمات تقويت شود.

استاندارمازندران، هماهنگي كامل شهرداري ها و شوراها و تعامل و همكاري قوي با دستگاه هاي اجرايي موثر در پيشبرد امور را بسيار مهم دانست و ياد آور شد: وحدت و يكپارچگي از نيازهاي اصلي مازندران در مسير توسعه است. بايد از تفرقه و تشتت به شدت پرهيز كنيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: