• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3614-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد خبر داد

پایان گردشگری زمستانه قوها در تالاب سرخ رود / سه هزار بال قو امسال به سرخ رود مهاجرت کردند

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد از پایان مهاجرت قوها به تالاب سرخ رود خبر داد.


یاسر سالار در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان این که امسال نسبت به سال گذشته مهاجرت قوها به این منطقه کمتر شده است، اظهار کرد : به علت وضعیت آب و هوایی امسال که نسبت به سال گذشته شاهد هوای گرم تری بودیم مهاجرت قوها کمتر و در حال حاضر زمان مهاجرت آن ها به پایان رسیده است.

وی افزود : فصل مهاجرت یک و نیم ماه دیرتر از سال قبل بود، سال گذشته از اوایل آبان ماه قوها به این منطقه مهاجرت کرده و در تالاب سرخ رود می نشستند اما امسال از اواسط آذر ماه مهاجرت کردند.

رئیس اداره محیط زیست محمودآباد با اشاره به اینکه امسال حدود سه هزار بال قو به منطقه سرخ رود مهاجرت کردند، بیان کرد : از اواسط آذر ماه قوها مهاجرت را شروع و علاوه بر قو انواع غاز، اردک ، چنگر و خودتکا را نیز در کنار قوها داشتیم.

سالار گفت : برگشت قوها از هفته گذشته آغاز و در حال حاضر 250 قو باقی مانده که در هفته اخیر برگشت می کنند؛ این قوها تقریبا نابالغ بوده و به همین علت برگشت آن ها کمی طول کشیده است.

وی خاطر نشان کرد : امسال به علت مهاجرت کمتر قوها به این منطقه  مشکلی از بابت تامین غذا و امنیت قوها وجود نداشته و با کمک اعتبار اداره کل محیط زیست و کمک های مردمی به خوبی روند ادامه پیدا کرده است و دو محیط بان به طور تمام وقت برای حفاظت در تالاب مستقر بودند.

سالار تصریح کرد : مشکلی که  سال گذشته در خصوص ورود و خروج افراد به منطقه داشتیم امسال با همکار شهرداری و بخشداری سرخ رود و احداث پارکینگ مشکل حل شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: