• جمعه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-3385-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران:

مردم مازندران مردم ولایی و قرآنی هستند/ سال 97 فصلی پربار برای فعالیت های قرآنی

استاندار مازندران با اشاره به این که مردم مازندران مردم ولایی و قرآنی هستند گفت: با توجه به برنامه ششم توسعه به ویژه در سال ۹۷ با محوریت وزارت ارشاد سال جدید فصل  پربارتری برای فعالیت قرآنی است.

محمد اسلامی در گفتگو با ایسنا مازندران در مورد نمایشگاه قرآن مازندران که در هفته قرآن و عترت برگزار شد خاطرنشان کرد : مردم مازندران مردم ولایی و قرآنی هستند.

وی افزود: اداره کل ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های فرهنگی باید اهتمام ویژه‌ای در بحث گسترش معارف اسلامی و قرآن داشته باشند.

استاندار مازندران تصریح کرد: ساختار برنامه استان مازندران صرف نظر از این کهدستگاه هایی هستند که بودجه برای گسترش فرهنگ قرآنی دارند به گونه ای است که تشکل های مردمی و سازمان های امور خیریه و سایر دستگاه های مردم نهاد در این کار با اهتمام ویژه سرمایه گذاری کردند.

اسلامی افزود:جشنواره قرآن و عترت تمام سرفصل ها را به عنوان یک جشنواره در خود گنجانده است و این نشان دهنده این است که در حوزه فرهنگ و هنر گسترش فرهنگ قرآن و استفاده از ظرفیت هافراوان است.

وی گفت: با توجه به برنامه ششم توسعه به ویژه در سال ۹۷ با محوریت وزارت ارشاد سال جدید فصل پربارتری برای فعالیت قرآنی است.

وی ادامه داد:  لزوم توجه به نشر و گسترش فرهنگ قرآنی در مازندران ضروری است، باید در کل استان مازندران دارالقرآن ها و مراکز فرهنگی وجود داشته تا در تمام سطوح سنی و مقاطع تحصیلی فرصت یادگیری اندیشهوجود داشته باشد.

استاتدار مازندران گفت: در سال ۹۶ با توجه به مشارکتی که در حوزه نشر قرآن که صورت گرفت نشان می دهد که انگیزه و ظرفیت ها بسیار بالا است اما انگیزه ها با کم کاری ها گسترش پیدا نکرده و شکوفا نمی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: