• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-3185-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاندارمازندران مطرح کرد

هدایت تسهیلات اشتغال روستایی به سمت کارآفرینی فارغ التحصیلان

استاندار مازندران گفت: تسهیلات اشتغال روستایی به سمت کارآفرینی برای فارغ التحصیلان هدایت شود.

به گزارش ایسنا مازندران؛ محمد اسلامی روز پنجشنبه در نشست شورای اشتغال مازندران که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزارشد با بیان اینکه هیچ بهانه ای برای عدم گره گشایی از سوی بانک ها و دولت  وجود ندارد، اظهار کرد : بی اعتنایی بعضی دستگاه های دولتی نسبت به مکاتبات دریافتی از استانداری، خوب نبوده و مدیران وظیفه دارند تا مکاتباتی را که از سوی استانداری با آن ها می شود ، عملیاتی کنند.

وی افزود: با پرداخت  40 درصد از این تسهیلات اشتغال زایی در استان شاهد ایجاد تحول خوبی در استان خواهیم بود، زیرا  بیشترین افراد بیکار، فارغ التحصیلانی  هستند که کمترین مهارت را برای ایجاد اشتغال دارند.

 

استاندار مازندران افزود: رویکرد این افراد برای اشتغال ، استخدام در دستگاههای دولتی است که با محدودیت های استخدامی در حوزه دولتی جذب آنان امکانپذیر نیست ولی باید آنان را به بخش خصوصی و خودش اشتغالی سوق داد و  باید تسهیلات اشتغال روستایی در این استان به سمت کارآفرینی برای فارغ التحصیلان هدایت شود.

رئیس شورای اشتغال مازندران خاطر نشان کرد : مازندران ظرفیت های زیادی برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار دارد و مدیران وظیفه دارند، زمینه کارآفرینی را برای اشتغال این گروه فراهم کنند.

 

اسلامی با یادآوری این که به دستور رئیس جمهوری 240 اختیار ملی به استانداری ها تفویض شده است ، اظهار داشت : استانداری مازندران نیز برای تسهیل در خدمات دهی به مردم تمام این اختیارات را به شهرستان ها و فرمانداران تفویض کرده است .

وی از مدیران دستگاه های اجرایی استان نیز خواست تا اختیارات قانونی خود را به شهرستان ها برای تسهیل و تسریع خدمات رسانی به مردم واگذار کنند.

استاندار مازندران همچنین گفت که ابلاغ انتقال 100 نیروی ستادی استانداری به فرمانداری ها و بخشداری ها مازندران در اختیار معاونت امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری قرار گرفته است .

اسلامی افزود : این نیروها باید برای تقویت بدنه نیروی انسانی بخشداری ها و فرمانداری ها و خدمات رسانی بهتر به مردم به شهرستان ها انتقال داده شوند.

 وی تصریح کرد:  امسال  دولت سه هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال از محل صندوق توسعه ملی برای مازندران پیش بینی کرد که تاکنون یک هزار و 650 میلیارد ریال از این اعتبار در قالب تسهیلات به استان ابلاغ شد و ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق بانک ها به جامعه تریق مالی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: