• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-588-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شهید هاشمی نژاد در بهشهر

رئیس هیات کشتی بهشهر از آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شهید هاشمی نژاد در بهشهر خبر داد.

شهرام جعفری در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد جوانان جام شهید هاشمی نژاد از صبح امروز پنج شنبه دهم اسفند ماه در سالن کشتی تختی شهرستان بهشهر آغاز شد.

وی افزود: این مسابقات در روزهای پنج شنبه و جمعه دهم و یازدهم اسفند ماه در دو نوبت صبح و عصر میان 200 کشتی گیر در قالب 19 تیم داخلی و خارجی در 10 وزن برگزار می شود.

رئیس هیات کشتی بهشهر خاطرنشان کرد: صبح امروز وزن کشی تیم های داخلی و خارجی حاضر در پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد میان 10 وزن شامل ۵٧ کیلوگرم، ۶۱ کیلوگرم، ۶۵کیلوگرم، ٧۰ کیلوگرم، ٧۴ کیلوگرم، ٧٩ کیلوگرم، ٨۶ کیلوگرم، ٩٢ کیلوگرم، ٩٧ کیلوگرم و ۱٢۵ کیلوگرم در سالن کشتی تختی شهرستان بهشهر انجام شد.

جعفری گفت: در پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شهید هاشمی نژاد در رده سنی جوانان؛ 4 تیم از مازندران با حضور 40 کشتی گیر در قالب تیم شهید هاشمی نژاد، ۱۴ تیم داخلی از 14 استان برتر کشتی کشور و ۴ تیم خارجی از کشورهای روسیه، گرجستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان شرکت کردند.

وی یادآور شد: در 14 دوره گذشته رقابت های کشتی شهید هاشمی نژاد به این صورت بوده که در روز نخست مسابقات پنج وزن اول به رقابت می پرداختند و در پایان روز جوایز این وزن ها اهدا می شد و سپس در روز دوم؛ پنج وزن دوم برای رقابت به روی تشک می رفتند و در پایان جوایز آن ها اهدا می شد اما در سال جاری با تغییر قانون جهانی مسابقات کشتی؛ از صبح امروز تمام 10 وزن رقابت های خود را آغاز کردند و فردا در روز دوم، مرحله فینال رقابت ها برگزار و در مراسم اختتامیه جوایز نفرات برتر اهدا می شود.

رئیس هیات کشتی بهشهر با بیان اینکه این مسابقات با حضور 40 داور و هیات ژوری برگزار می شود، اظهار کرد: حدود 340 میلیون تومان برای برگزاری این مسابقات هزینه شده است که 30 درصد آن از محل منابع شهرستانی و اسپانسرهای بهشهری و مابقی از محل وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش مازندران تامین اعتبار شده است.

جعفری عنوان کرد: در این مسابقات به نفرات اول، دوم و سوم مشترک به ترتیب 500، 300 و 150 دلار جایزه نقدی اهدا می شود.

به گزارش ایسنا، پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد به صورت زنده از شبکه ورزش پخش می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: