• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-2785-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران تاکید کرد

بهره وری از ظرفیت جهاد دانشگاهی در خدمت پژوهش و نوآوری برای نیازهای مازندران توسعه یافته

استاندار مازندران با اشاره به این که جهاد دانشگاهی یکی از فرزندان و ثمرات انقلاب اسلامی است گفت: باید از ظرفیت نفیس جهاد دانشگاهی در خدمت پژوهش و نوآوری برای نیازهای مازندران توسعه یافته استفاده کرد.

محمد اسلامی در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یکی از فرزندان و ثمرات انقلاب اسلامی است که به وسیله این نهاد می توانیم با نگاه جهادی در مسیر شکوفایی علمی و توسعه همه جانبه کار کنیم.

وی گفت:جهاد دانشگاهی ما را به بهتر فکر کردن،کارایی و بهره وری بیشتر و بالا بردن طراز فکری جامعه رهنمون می کند.

اسلامی افزود: با استفاده از توانمندی های جهاد دانشگاهی می توان استعدادهای سازماندهی شده را حول نیازها و دانش های نوین و نو ظهور هدایت کرد که در این راه  افتخارات بزرگی هم در حوزه سلول های بنیادی از سوی جهاد دانشگاهی به دست آمده است.

استاندار مازندران تصریح کرد: مازندران نیاز به ظرفیت علمی و پژوهی دارد و جهاد دانشگاهی می تواند محور و محرک پژوهش در فرآیندی که علم و فناوری را به ثروت تبدیل می کند باشد.

 وی با اشاره به دیدار و انعقاد تفاهم نامه با رئیس جهاد دانشگاهی کشور خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت نفیس جهاد دانشگاهی در خدمت پژوهش و نوآوری برای نیازهای مازندران توسعه یافته  استفاده کرد.

اسلامی یادآور شد: در انعقاد تفاهم نامه میان استانداری مازندران و جهاد دانشگاهی چهار محور اولویت ما بوده که باید تبدیل به پروتکل و قرارداد همکاری شود زیرا هم منابع محدود است و اگر منابع گسترده برای همکاری مدنظر باشد می تواند بر نتایج دیگر اثرات منفی بگذارد.

استاندار مازندران  افزود:چهارمحور مورد توافق شامل کشاورزی و آبزی پروری،گردشگری به ویژه بوم گردی،پسماند و سلامت است.

اسلامی تصریح کرد: در بحث گردشگری کشاورزی جهاد دانشگاهی در مازندران ورود پیدا کرده که مایه مسرت است ،در گردشگری کشاورزی حس طبیعت هم به گردشگران منتقل شود هم برای کسانی که کار کشاورزی انجام می دهد  این کار لذت بیشتری خواهد داشت تا با محیط اطراف بهتر رابطه برقرار کنیم.

وی همچنین در حاشیه بازدید از فرآیند تولیدخمیر کاغذ از پسماند دیگر پروژه جهاد دانشگاهی اظهار کرد: دغدغه رشد و تعالی باعث دیده شدن مسائل ، هدفمند شدن و نتیجه گرا شدن پژوهش ها می شود و در این راستا جهت ارتقای تراز زندگی مردم همکاری همه دستگاه ها ضروری است.

اسلامی گفت: نکته مهم در استان شناسایی طرح های صنعتی راکد و دلیل راکدن ماندن آنها است و از دو ماه گذشته چندین تیم مهندسی و صنعتی این زمینه ها را مطالعه کرده و گزارش های خود را هفته جاری ارائه می دهند.

وی ادامه داد: تزریق پول تنها راه حل رکود نیست بلکه حمایت ها، راهگشایی ها و رایزنی ها لازم است تا از ظرفیت های فنی و مدیریتی و از خود صنعتگران هم استفاده کنیم.

استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال تصویر اولیه و هسته های فنی و مدیریتی برای حضور در شهرک های صنعتی و راه حل ها با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت و فرمانداری ها برای برون رفت از رکود ارائه شود.

وی به تدوین بسته اقتصاد مقاومتی استان در 12 بند اشاره و تاکیدکرد: این بسته شامل پروژه های محوری است که قبل از پایان سال در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تصویب می شود.

اسلامی گفت: توسعه با منابع دولتی اتفاق نمی افتد بلکه مشارکت و منابع مردمی و محیط آسوده برای نقش آفرینی کار آفرینان نیاز دارد.

وی افزود: در هدف کلان دولت ایجاد 40 هزار شغل جدید سهم استان در سال 97 است که در بین 12 بند تقسیم بندی و هدفگذاری برای سال آینده خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: