• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-2585-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران در مراسم معارفه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تاکید کرد

لزوم توجه به زنان و خانواده به‌ عنوان مزرعه پرورش انسانی

استاندار مازندران بر لزوم توجه به زنان و خانواده  به عنوان مزرعه پرورش انسانی تاکید کرد.


به گزارش ایسنا مازندران،محمد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران گفت: 50 درصد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و در هر جایی که خانواده سالم داریم، یک بانو نقش ارزنده در آن ایفا کرده و تربیتی که انجام داده، موجب کارآمدی و موفقیت شده است.

وی افزود: توجه به زنان و زمینه‌ سازی برای رشد و سعادت آنها را نوعی سرمایه‌گذاری و عدم توجه به آن ها موجب هدر رفت سرمایه می‌شود.

استاندار مازندران تصریح کرد: توجه به زنان و خانواده به‌ عنوان مزرعه پرورش انسانی مهم بوده و نتیجه آن تأمین سلامت همه جانبه و کاهش آسیب‌ها است.

اسلامی یادآورشد: در جاهایی که بانوان بوده‌اند،  پیشرفت‌های قابل ملاحظه داشته‌ایم و در این امر در هر کدام از جوامع سیاسی، علمی و محلی باید به اقتضای خود دنبال شود.

وی تصریح کرد: بانوان پاک ‌دامن، دانا و مراقب خانواده هرگز اجازه ورود لقمه شبه ‌دار را به خانه خود نمی‌دهند، لقمه غیرحلال در تربیت فرزندان موثر است و ناهنجاری جامعه ما از اینجا شتاب می‌گیرد.

*شایسته سالاری در انتصاب بانوان ملاک است

ادامه این مراسم احمد حسین زادگان سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: شایستگی اصلی ترین مساله است که در انتصاب زنان در جایگاه مدیریتی مازندران به آن توجه خواهد شد و صرف عملی کردن تصمیم دولت و نگاه جنسیتی و مونث بودن ملاک نیست.

وی گفت: کمیته انتصاب ها موظف است که زنان شایسته دستگاه های اجرایی را برای تصدی پست های مدیریت و معاونت ها معرفی  کند.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: سپردن مسئولیت به بانوان ، گوشه ای از فعالیت دولت در این بخش به شمار می رود و توسعه یک جامعه به دو بال نیاز دارد،شناسایی و استفاده از ظرفیت بانوان به عنوان نیمی از جمعیت استان  باید در دستور کار قرار بگیرد .

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران افزود: باید چرخش مدیریتی در جامعه صورت بگیرد و نباید مدیریت ها تنها به تعداد محدودی خلاصه شده و نیروهای جدید مدیریتی باید به مجموعه معرفی شوند .

وی تصریح کرد: در رده های دانش آموزی و دانشجویی برای شناسایی و پرورش مدیران زن آینده اقدام شود تا با کمبود نیروی مدیریتی زن در استان مواجه نباشیم.

*دستیابی به جایگاه مناسب برای زنان تنها با همت بانوان جامعه میسر است

سمیه قاسمی‌طوسی مدیرکل جدید بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: نیمی از جمعیت استان را زنان تشکیل می‌دهند و این یعنی زنان باید در جایگاه خوبی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه می‌توان از بانوان برای ارتقا، رشد و توسعه استان استفاده کرد گفت: دستیابی به جایگاه‌های مناسب تنها به همت و حرکت از طرف خود زنان است تا بتوانند به هدف مورد نظر برسند.

به گزارش ایسنا مازندران،در پایان این مراسم از زحمات مریم جمشیدی تقدیر و تودیع و سمیه قاسمی طوسی به عنوان مدیرکل جدید بانوان  و خانواده استانداری مازندران معارفه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: