• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1786-5
  • خبرنگار : 49004
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد

کمرنگ شدن استقبال از رشته‌های مهندسی/پروژه تصفیه شیرابه های مازندران حاصل پژوهش های دانشگاه نوشیروانی است

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: کمرنگ شدن استقبال از رشته‌های مهندسی در آینده کشور را با چالش های بزرگی رو به رو می سازد.

جواد واثقی امیری در گفت و گو با ایسنامازندران در رابطه با جایگاه مهندسین در جامعه گفت: اگر یک جامعه‌ای نتواند از مجموعه مهندسین خود استفاده کند و در حوزه تکنولوژی و تکنیک در پس پرده برود، آن جامعه رو به افول می رود.

وی ضمن ابراز نگرانی در رابطه با کمرنگ شدن استقبال از رشته‌های مهندسی، گفت: متاسفانه امروز به جهت مسائل و مشکلاتی که وجود دارد، مسیر حرکت جامعه به سمتی رفته است که عمدتا دانش‌آموزان قوی به سمت رشته‌های تجربی گرایش دارند.

واثقی در ادامه با بیان این که اگر این روند ادامه پیدا کند،با چالش بزرگی روبرو خواهیم بود، افزود: امروز به جهت رشد بی‌رویه و بدون توجه به طرح آمایش، شرایط نامناسبی از لحاظ حضور فارغ‌التحصیلان ممتاز در بازار کار وجود دارد.

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رابطه با دستاوردهای این دانشگاه در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی کشور نیز گفت: پروژه تولید برق از امواج، تقریبا به مراحل پایانی رسیده و با سازمان انرژی توافق‌هایی را داریم که بتوانیم آن را عملیاتی کنیم و در حال حاضر در سطح آزمایشگاه توانستیم به صورت پایلوت این کار را انجام دهیم.

وی دیگر دستاوردهای این دانشگاه را در عرصه‌های صنایع دفاعی برشمرد و افزود: در بحث پیل سوختی در صنایع دفاعی نیز دستاوردهایی را داشته‌ایم.

واثقی امیری در حوزه دستاوردهای استانی نیز گفت: اکنون در بحث تصفیه شیرآبه‌ها در حال فعالیت هستیم که حاصل پژوهش‌های این دانشگاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: