• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1585-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نماينده معاونت امور تعاون وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي مطرح کرد

"روستا تعاون"طرح حمایتی دولت برای توانمندسازی روستائيان

نماينده معاونت امور تعاون وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي گفت: "روستا تعاون"طرح حمایتی دولت برای توانمندسازی روستائيان است.

افشين نژاد سليم در گفت وگو با ايسنا مازندران،در خصوص اجراي طرح دولت با عنوان طرح "روستا تعاون" جهت رفع بيكاري و اشتغالزايي در روستاها اظهار كرد: اين طرح بسيار مهم در جهت رفع  بيكاري كه از دغدغه هاي مقام معظم رهبري و دولت است.

وي با بيان اين كه طرح "روستا تعاون" در راستاي توانمندسازي روستائيان و مشاغل روستايي راه اندازي شده افزود: با توجه به اين كه با پديده شوم شهرنشيني بسياري از روستاها خالي از سكنه شده اند و يا سكنه كمي دارند طرح توليد محصولات و خدمات نيز ضعيف شد .

نماينده معاونت امور تعاون وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي اضافه كرد: هدف اصلي طرح روستا تعاون اين است بتواند با حمايت دولت و با همكاري و همفكري روستائيان اشتغال را در روستاها راه اندازي كند و بتواند به اقتصاد كشور كمك كند.

نژاد سليم با بيان اينكه طرح هايي چون كشاورزي،صنايع دستي،گردشگري و بوم گردي مي تواند در روستاها پاسخگو باشد تصريح كرد: با توجه به اين كه استان مازندران پتانسيل هاي خوبي در اين زمينه دارد مي توان با جهت دهی فارغ التحصيلان منطقه و با همکاری اهالي روستا تعاوني هايي را راه انداري كنند و خدمتي نو و جديد را به جامعه ارائه دهند.

وي با اشاره به اين كه اين طرح از چند جهت اهداف دولت را در جهت اشتغال دنبال مي كند يادآور شد: علاوه بر اشتغال روح تعاون در مردم به باور مي رسد و فردگرايي فراموش مي شود.

نماينده معاونت امور تعاون وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي به جذب گردشگر خارجي  از طريق اين طرح اشاره كرد و گفت: دولت از اين طرح حمايت قوي و محكمي دارد و بانك هاي عامل همچون توسعه تعاون، پست بانك،ملي،كشاورزي و صندوق كارآفرين اميد تسهيلاتي كه دولت معرفي كرده است در اختيار تعاوني ها قرار مي دهد.

نژاد سليم با تاكيد بر استفاده درست از اين تسهيلات در روستاها اظهار كرد: دولت براي اين طرح از محل صندو توسعه ملي مبلغ 1.5 ميليون دلار اعتبار گذاشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: