• جمعه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1285-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نماينده مردم نوشهر چالوس در مجلس:

برنامه جامع برای رفع بيكاری تدوین نشده است/ طرح "تعاون روستا" گامی در جهت اشتغالزایی

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي گفت:يكي از مهم ترين مشكلات جامعه بيكاري و اشتغال است و برنامه جامعي براي رفع بيكاري و اشتغال تدوين نشده است.

به گزارش ايسنا مازندران،قاسم احمدي لاشكي در همايش طرح روستا تعاون منطقه غرب مازندران كه در سالن اجتماعات اداره كل منابع طبيعي مازندران نوشهر برگزار شد با اشاره به نامناسب بودن وضعيت اشتغال در كشور اظهار كرد: قانونگذاران از گذشته  در زمان تصويت قوانين و چه زماني كه قوانين مورد بازنگري قرار گرفت و چه امروز، تنها در اشاعه ظاهري عمل كردند اما به اهداف مورد نظر نرسيدند.

وي با بيان اينكه هر ساله 750 هزار نفر به عنوان فارغ التحصيل به افراد بيكار كشور اضافه مي شود افزود: برنامه جامعي براي رفع بيكاري و اشتغال تدوين نشده است.

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي با ابراز نگراني از كم توجهي به اصل 44 و بخش روستا گفت: به تعاوني ها بهاي آن چناني داده نشد و بخش خصوصي نيز از عده اي تحت عنوان كار بيگاري مي گيرد كه درست نيست.

احمدي لاشكي با اشاره به اين كه دولت با وجود بزرگ شدن داراي مشكلات زيادي است تصريح كرد:از بودجه 385 هزار ميليارد توماني سال 97 بخش اعظم آن بابت جاري صرف مي شود و 85 درصد آن در بخش عمران وارد نمي شود زيرا بخش تعاون و خصوصي را باور ندارند.

وي با بيان اين كه بخش تعاون نيز وظيفه خود را به درستي انجام نداد عنوان كرد:در دوران رياست جمهوري خاتمي طرح ضربتي اشتغال موفق نبود و در دوران احمدي نژاد نيز تسهیلات و مشاغل زودبازده موفق عمل نكرد زيرا به درستي نظارت نشد.

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي از ورود جدي مجلس در اين دوره خبر داد و يادآور شد: طرحي بايد داده شود كه بتواند عملي و اجرايي شود.

احمدي لاشكي با نا موفق بودن طرح سال گذشته در حمايت از بخش توليد با پرداخت تسهيلات گفت: از 480 ميليارد توماني كه سال گذشته به كارخانه ها داده شد شايد براي 50 نفر هم اشتغال ايجاد نشد و در كنار آن سررسيد بانك ها نيز بر مشكلات توليد كنندگان افزود.

وي با اشاره به طرح جديد دولت در قالب طرح "روستا تعاون" اظهار كرد: امسال اين طرح 1.5 ميليون دلار از صندوق توسعه ملي و با اجازه مستقيم مقام معظم رهبري بودجه دارد و از لحاظ ريالي به حدود هفت هزار ميليارد تومان مي رسد.

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: بانك هاي توسعه تعاون، صندوق كار آفريني، كشاورزي ،پست بانك و ملي كه در بخش روستا كار كرده اند متولي اين طرح شدند تا نيمي از مبلغ را اين بانك ها در اختيار تعاوني ها قرار دهند كه به 12 هزار ميليارد تومان مي رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: