• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-4786-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاد دانشگاه آزاد تنکابن و مدرس جشنواره خوارزمی خبر داد

برگزاری نخستين جشنواره دست ساخته‌ های دانش آموزی" فنی ‌شو" در دانشگاه مازندران

استاد دانشگاه آزاد تنکابن و مدرس جشنواره ی خوارزمی از برگزاری نخستين جشنواره دست ساخته‌هاي دانش آموزی" فنی ‌شو" دردانشگاه مازندران خبر داد.

مبین صباغی رستمی در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهارکرد: نخستين جشنواره دست‌ ساخته‌ های دانش‌ آموزی "فنی ‌شو" توسط‌ شرکت ستاره فناوری نسل هوشمند«روبوخلاق»  طی امروز و فردا 25 و 26 بهمن در دانشگاه مازندران برگزار می ‌شود.

وی گفت: اين جشنواره همزمان با جشنواره ملی توانمندسازی و سرمايه ‌گذاری کسب‌ و کارهای ارزش‌ آفرين با نام رسمي «توسکا» با حمايت مرکز توانمندسازی ‌و تسهيل‌گری کسب ‌وکارهای  نوپای فاوا، بنياد نخبگان مازندران، پارک علمی فناوری استان مازندران، مدرسه تیزهوشان اسلام آباد تهران و مرکز رشد نوشهربرگزار می شود.

استاد دانشگاه آزاد تنکابن و مدرس جشنواره خوارزمی بيان کرد: در این جشنواره کودکان و نوجوانان از رده سني دبستان تا دبيرستان دست ساخته‌هاي علمي و فني خود را که با استفاده از لوازم بازيافتي است،در معرض نمايش مي گذارند.

صباغی رستمی هدف از برگزاري  اين جشنواره را پرورش خلاقيت، دست ‌ورزي، ارتقا سطح علمي و مهارتي دانش آموزان با تاکيد بر حفاظت از محيط زيست عنوان کرد.

وی  با اشاره به اينکه کودکان و نوجوانان استان‌هاي مختلف استقبال خوبي از نخستين جشنواره دست ساخته ‌هاي دانش آموزي فني‌شو داشتند،افزود: تاکنون 84 ايده از سراسر کشور به دبيرخانه جشنواره ارسال شد که طی امروز و فردا داوری می شود.

 مدرس جشنواره خوارزمی همچنین از برگزاری دومین جشنواره دست ساخته ها دراسفند ماه سال جاری خبر داد و افزود: جشنواره "دست ساخته های فیزیک" در 29فروردین 97 در تنکابن در مقاطع متوسطه اول، دوم و دانشجویی برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: