• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-9085-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور مازندران در دفتر ایسنا:

خلاقیت استفاده از شبکه های اجتماعی در پیشبرد اهداف فرهنگی / هنر ارزشی در دانشگاه ها شکل بگیرد

مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه پیام نور مازندران گفت: با استفاده از تکنیک ها و خلاقیت مناسب در شبکه های اجتماعی می توان از آن در پیشبرد اهداف فرهنگی بهره برد.

حجت الاسلام احمد اسلامی در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه خلاقیت استفاده از شبکه های اجتماعی در پیشبرد اهداف فرهنگی موثر است، اظهار کرد: اثر ارزشی باید در دانشگاه ها شکل بگیرد؛ حوزه سینما، تئاتر، هنر و فضای مجازی می تواند هم فرصت و هم تهدیدباشد.

وی افزود: فضای مجازی زیاد جدی گرفته نشد و زمانی به آن توجه کردیم که در دسترس مخاطبان قرار گرفت؛ زمانی تصمیم به تولید محتوا گرفتیم که مخاطب به محتوای غلط عادت کرده بود و حال با سطحی نگری در بین مخاطبان نمی توان محتوای درست ایجاد کرد.

مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه پیام نور مازندران گفت: شبکه های اجتماعی می توانست با آموزش صحیح یک فرصت برای دانشجویان باشد اما متاسفانه ما بیشتر چالش های آن را در بین دانشجویان دیدیم؛ در بین شبکه های مجازی گرایش مخاطبان به تلگرام بیشتر است، تلگرام با ایجاد جذابیت های بالا مخاطب را اغنا کرده به طوری که به سمت شبکه اجتماعی دیگری نرود.

اسلامی در ادامه در مورد نقش روحانیت در ورود به شبکه های اجتماعی ، بیان کرد: اگر سخنرانی و خطابه ای بر مبنای علم و دانش، همراه با فن تکنیک و شناخت مخاطب همراه باشد اثر گذار می شود، الگوها تغییر کرده روحانیون باید مجهز به سلاح دانش باشند و در همه حوزه ها از جمله شبکه های مجازی اطلاعات کافی را داشته باشند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند روحانیون با به کار گیری هنر، اطلاعات و دانش امروزی باید حضور عالمانه در شبکه های مجازی داشته باشند نه حضور منفعلانه؛ با حمایت جریان های دانشجویی در شبکه های مجازی و استفاده از پتانسیل بالای دانشجویان برای حمایت از قشر جهاد دانشگاهی لازم و ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: