• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-8985-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور:

26 شهر به مجموعه شهرها در کشور اضافه می شود

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور از افزایش 26 شهر به مجموعه شهرهای کشور خبر داد.

 

سعید جلالی در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه 26 شهر به مجموعه شهرهای کشور اضافه می شود، اظهار کرد: براساس ضوابط قانونی چند شهر که بیشتر مراکز بخش ها هستند به مجموعه شهرها در تقسیمات کشوری اضافه می شود.

وی افزود: تقسیمات کشوری بستری است که توسعه در آن جریان دارد و تا زمانی که خوب چیدمان نشود توسعه در آن به جریان نمی افتد.

جلالی با  اشاره به این که قوانین تقسیمات کشوری در حال اصلاح است، بیان کرد: اصلاحات در وزارت کشور صورت گرفته و به وزیر ارائه شد،این قوانین در سایت وزارت کشور مطرح شده تا مردم نظرات خود را بیان کنند و تا ماه آینده طرح اصلاحی به دولت و مجلس ارائه می شود.

دکترای تاریخ در ادامه از افزایش 40 حوزه انتخابی به مجموعه کشور خبر داد و گفت:40 حوزه انتخابی و 40 نماینده در حوزه جدید تعریف شده، و سهم محمودآبادبر اساس ضوابط قانونی به شکل مستقل نماینده جدا نیست اما منتظر شنیدن مطالبات نخبگان منطقه هستیم.

مدیر کل تقسیمات کشوری  گفت:مطالبات مردمی و نخبگان اگر منطقی و قانونی باشد حتما پیگیری و اجرایی می شود، با ارائه اصلاحات جدید با جمع بندی نظرات مردمی خبرهای خوبی برای کل ملت در راه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: