• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-8485-5
  • خبرنگار : 49004
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل کانون مهندسین استان مازندران مطرح کرد

لزوم توجه به مسائل زیست محیطی در صنعت ساختمان

مدیرعامل کانون مهندسین استان مازندران گفت: باید مسائل زیست محیطی در صنعت ساختمان مورد توجه قرار گیرد.

 به گزارش ایسنا مازندران؛سیف‌الله علی‌نیا، مدیرعامل کانون مهندسین استان مازندران در همایش برق در هتل میزبان بابلسر با بیان اینکه آشنایی با فن‌آوری روز یکی از اهداف مهم همایش است، افزود: ما باید زمینه استفاده از این فن‌آوری‌ها را برای ساختمان‌ها با توجه به شرایط روز و با پیشرفتی که در حوزه تکنولوژی وجود دارد، فراهم کنیم.

وی  با اشاره به این که ایران بعد از کشور روسیه و آمریکا رتبه سوم را در تربیت مهندس دارد خاطرنشان کرد: در بحث تولید علم ایران در رتبه پانزدهم دنیا قرار دارد و از بسیاری کشور‌های پیشرفته مثل دانمارک، سوئد آمار و جایگاه بالاتری دارد.

علی‌نیا با بیان اینکه ما همچنان علی رغم یک چنین جایگاهی در حوزه مهندسی مشکلات زیادی داریم گفت: اگر جامعه مهندسی یک دریچه جدیدی را  رو به تولید علم همراه با تربیت مهندسان متخصص باز کند می تواند در مسیر تولید ثروت هم این موضوع را هدایت کند.

مدیرعامل کانون مهندسین استان مازندران تصریح کرد: با اشاره به اینکه در حوزه برگزاری چنین همایش‌هایی باید دنبال تغییر نگاه بود، تصریح کرد: در جامعه و در این همایش‌ها باید ثابت کنیم ساختمانی که مهندس‌ساز است با ساختمان غیر مهندسی چه تفاوت‌هایی دارد و چرا واقعا جامعه باید نگاهش به مهندسی در حوزه معماری، "معمار تجربی" باشد.

وی افزود: این ما هستیم که باید در دو حوزه تغییر نگاه ایجاد کنیم ؛ یکی این که بگوییم ساختمانی که درآن مقررات ملی رعایت می‌شود باید بر مبنای سود سرمایه‌گذار باشد و نکته دومی که وجود دارد این که ما واقعا باید به دنبال خلاقیت باشیم.

علی‌نیا گفت:  باید مسائلی که امروز به عنوان تهدید‌ برای جامعه انسانی محسوب می شود  به‌ خصوص در موضوعات زیست محیطی  را وارد صنعت ساختمان کنیم.

وی خاطر نشان کرد:صنعت ساختمان بعد از صنعت کشاورزی، بیشترین نقش را در حد حوزه اشتغال دارد..

مدیرعامل کانون مهندسین استان مازندران در رابطه با موضوع انرژی در صنعت ساختمان گفت: واقعا نقش مهندسین برق در حوزه سیستم‌های هوشمند و بهینه‌سازی انرژی از جمله موضوعات مهم در صنعت ساختمان است.

وی تصریح کرد: موضوع ایمنی و بحث ایجاد آسایش در ساختمان یکی از وظایف مهندسان ساختمان است.

علی‌نیا افزود: وظیفه مهندسان ساختمان  اعتماد‌سازی است؛ گر ما مهندسین بتوانیم جایگاه خودمان را ثابت کنیم آن اعتمادسازی لازم بین بدنه جامعه و کسانی که قرار است از خدمات مهندسی استفاده کنند  و بین مجموعه مهندسین ما برقرار می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: