• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-7785-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

حضور هوشمندانه، حمایت قاطعانه/ معاون وزیر امور خارجه در جمع مردم چالوس؛

شعار کلیدی "مرگ بر آمریکا" همچنان ادامه دارد

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: شعار کلیدی "مرگ بر آمریکا" همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا مازندران، سید عباس عراقچی در جمع راهپیمایان 22 بهمن شهرستان چالوس با اشاره با حضور حماسی و میلیونی مردم سراسر کشور در راهپیمایی 22 بهمن امسال اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما آرمان های زیادی داشت اما یکی از مهم ترین آرمان ها استقلال واقعی بود.

وی با بیان اینکه ایران در طول تاریخ همواره کشوری مستقلی بود اما رفتارهایی موجب انقلاب توسط مردم و به رهبری امام راحل شد، افزود: کشور ایران جولانگاه کشورهای خارجی و به ویژه آمریکا بود که بر همه شئونات کشور حکمرانی و دخالت می کردند و به همین دلیل یکی از شعارهای اصلی استقلال بود، اینکه خودمان برای خودمان تصمیم بگیریم و هیچ اجنبی در کارمان دخالت نکند، هیچ  بیگانه ای به ما و رهبران ما دستور ندهد.

معاون وزیر امور خارجی کشور  انقلاب اسلامی 22 بهمن را پایانی بر دخالت 10ها ساله بیگانگان بر این کشور دانست و گفت: این انقلاب پایانی بر جهالت اجنبی ها و به خصوص دخالت آمریکایی ها بود و مردم ایران با انقلاب شکوهمند خود این پایان را بر جهالت‌های آمریکا رقم زدند.

عراقچی با اشاره به اینکه بعد از چهار دهه از انقلاب کشور ما در اوج عزت قدرت است، تصریح کرد: ایران به عنوان کشوری کاملا مستقل در تمام عرصه ها استقلال دارد و نه تنها در مقابل هیچ قدرتی سر خم نمی کند بلکه همه قدرت های سلطه گر را به چالش می کشد.

وی با مثبت ارزیابی کردن موقعیت ایران در عرصه بین المللی و آسیا و قدرت آن، خاطرنشان کرد: حضور و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه هیچگاه همانند امروز نبوده است و من به عنوان یک دیپلمات جمهوری اسلامی و خط مقدم سیاست خارجی گواهی می دهم که امروز کمتر کشوری در دنیا است که مثل جمهوری اسلامی از یک استقلال واقعی در سیاست خارجی برخوردار باشد و اینگونه قدرت های سلطه گر را به چالش کشیده باشد و این ها همه به خاطر رهبری داهیانه امام، مقام رهبری و حضور شما مردم و شهدا حاصل شده است.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی قدرت اول منطقه غرب آسیا است، افزود: جمهوری اسلامی به دنبال صلح و آرامش منطقه است و همزمان با گروه‌های تکفیری مبارزه و البته در مقابل سیاست قدرت های سلطه گر مقاومت می کند.

عراقچی تاکید کرد: قدرت های خارجی به ویژه آمریکا باید بدانند که دوران سلطه گری در منطقه غرب آسیا به پایان رسیده است و جمهوری اسلامی به برکت توانمندی خود اجازه نخواهد داد اهداف آمریکا و رژیم صهونیستی در منطقه حاکم شود.

وی با بیان اینکه شعار" استقلال، آزادی جمهوری اسلامی" به معنای واقعی محقق شده است، اظهار کرد: شعار کلیدی "مرگ بر آمریکا" همچنان ادامه دارد و این شعار یک شعار راهبردی به معنای مرگ بر سیاست های استعماری و سلطه طلبانه است و گرنه کشور ما خواهان مرگ هیچ مردم و ملتی نیست.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به ما استقلال و عزت داده است، خاطر نشان کرد: به همین دلیل فرزندان شما در همه عرصه های نظامی و علمی کشور را در مسیر استقلال و سربلندی هدایت می کنند.

عراقچی گفت: امروز توانمندی دفاعی کشور در حدی است که هیچ کشوری حتی بزرگترین قدرت دنیا در فکر خود نمی آورد که کوچکترین تعرضی به جمهوری اسلامی داشته باشد.

وی در پایان اظهار کرد: امروز هیچ کشوری در اطراف ما از امنیتی که جمهوری اسلامی از آن برخوردار است بهره مند نیست و فرزندان شما در عرصه های دیپلماسی با عزت در عرصه سیاست خارجی و مذاکرات حضور دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: