• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11114-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اختصاص 750 ميليارد تومان اعتبار، سهم مازندران از اشتغال فراگير

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اختصاص 750 ميليارد تومان اعتبار، سهم مازندران از اشتغال فراگير است.


به گزارش ايسنا مازندران، علي ربيعي در جلسه شوراي اداري مشترک شهرستان هاي نوشهر چالوس و كلاردشت كه در سالن بندر نوشهر برگزار شد، با اشاره به گذشت 40 سال از پيروزي انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن اظهار كرد: در اين 40 سال اتفاقات بزرگي در كشور رخ داد، اين كه بر ما در اين مدت چه گذشت، بايد گفت هر لحظه آن پر از اتفاقات بزرگ بود و تاريخ 300 ساله را در اين 40 سال تجربه كرديم.

وي با بيان اين كه در اين مدت پس از پيروزي انقلاب دشمنان، انسان هاي بزرگي از این مرز و بوم  را به شهادت رساندند افزود: امروز دشمنان نظام متاسفانه براي اين نسل عملکردها را به قضاوت مي نشانند و نمي گويند آن زمان بر ملت ما چه گذشت، همين طور در استان مازندران چه مرارت ها كشيده شد تا به اینجا رسید.

ربيعي تصريح كرد: انرژي كه انقلاب ايجاد كرد مي توانست تحولات زيادي در صنعت و كشاورزي ايجاد كند اما جنگي به ما تحميل كردند كه جواني ما را تحليل برد و آن انرژي عظيم به جنگ آمد.

وي گفت: در آستانه 40 سالگي انقلاب جشن مي گيريم و راهپيمايي مي كنيم تا يادمان بماند چه بر ما گذشت و اينكه دنبال چه بوديم؛ مردم زحمات زيادي براي انقلاب كشيدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور با بيان اينكه تا پيش از انقلاب كشور آن قدر حقير بود كه در سفارت خانه ها براي ما تصميم مي گرفتند كه بالاترين مقام كشور ما چگونه ازدواج كند؛ خاطر نشان كرد:40 سال يعني دو نسل از انقلاب گذشته است، نسلي كه با دنياي ارتباطات و فضاي مجازي در ارتباط است و ما در مقابل اين دو نسل 20 ساله مسئوليت داريم.

ربيعي با اشاره به نظر برخي كج انديشان كه از انقلاب به عنوان يك پروژه ياد مي كنند افزود: متاسفانه امروز براي پروژه انگاري انقلاب، چهار تا پنج دستگاه ماهواره اي در حال مستند سازي و برنامه ريزي هستند.

وي تاكيد كرد:انقلاب يك قاعده اجتماعي و يك پديده است كه بر اساس قواعد اجتماعي عمل مي كند و داراي انقلاب قانون است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاكيد براينكه امروز بايد به متن اوليه انقلاب  که تبيين كننده راه ما است بازگشت؛ اظهاركرد: عمق بخشیدن به باورهای انقلاب باید توسط کارگزاران نظام و بدنه مدیریتی به طور جدی تر پیگیری شود ؛ باید به دوران اولیه انقلاب اسلامی برگردیم و بر اساس همان باورهای اعتقادی حرکت کنیم.

ربيعي از صندوق راي به عنوان بركت انقلاب و ثبات ايران ياد كرد و گفت:در جاهايي نارسايي داريم و بايد براي نابرابري ها  بيشتر تلاش و برنامه ريزي كرد.

وي با بيان اينكه به هر دليلي تعداد زيادي افراد هستند كه بايد براي آن ها شغل ايجاد كرد افزود:بايد به سمت ايجاد يك ميليون شغل رفت  و اين يک حركت عظيم است ؛ بايد به سمتي رفت كه در دل برنامه ريزي ها زندگي مردم را به تغييراتي رساند و اين موضوع  با كار عادي امكان پذير نيست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاكيد بر اين كه به سخت كوشي عقلانيت و مدارا نياز است تاكيد كرد: باید در مسیر آن چه مقام معظم رهبري به عنوان حركت جهادي نام مي برند، حركت كرد و نبايد براي يك ريال تصميم غلط گرفت.

ربيعي با بيان اينكه امروز دولت دو برنامه مهم محدود كردن فقر مطلق و اشتغال فراگير را در برنامه دارد تصريح كرد: امروز  مشكلات زيادي چون ريزگردها، كمبود آب، بي مبالاتي در صندوق بازنشستگي وجود دارد كه بايد با تدبير و مدارا برطرف شود.

وي در ادامه در خصوص اشتغال در مازندران گفت: امسال 750 ميليارد تومان از اشتغال فراگير براي استان گذاشته شد كه سهم سه شهر نوشهر چالوس و كلاردشت 70 ميليارد تومان است؛ همچنين330 ميليارد تومان براي وام روستايي عشايري گذاشته شد كه سهم سه شهر 34 ميليارد تومان است.

ربیعی خاطرنشان کرد: در بحث صندوق كارآفريني 41 ميليارد و 400 ميليون تومان اعتبار سهم استان مازندران براي سال 96 بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاكيد براين كه در مازندران بايد روي صنعت بوم گردي ،طبيعت گردي، پرورش گل و گياه ، آي تي ، پرورش ماهي و توليد پوشاك در جهت ايجاد اشتغال فكر كرد و مانور داد افزود: بايد روي مزيت هاي منطقه برای رشد اقتصادی برنامه ریزی کرد.

ربيعي با اشاره به اينكه تعدادكارگران ساختماني  بيمه شده از 13 هزار نفر به 50 هزار نفر رسيد تاكيد كرد: بايد بيش از اين ها روي بيمه روستائيان برنامه ریزی کرد و روستائيان را به سمت اين بيمه سوق داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: