• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11014-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

مدیرکل محیط زیست استان مازندران خبر داد

مرگ پلنگ نر رها شده در طبیعت ساری، در هاله ای از ابهام

مدیرکل محیط زیست استان مازندران گفت: هنوز مشخص نیست پلنگ نر رها شده در سنه کوه ساری به چه صورتی کشته است.

  به گزارش ایسنا مازندران، هفته گذشته خبری مبنی بر اینکه پلنگ نری که اردیبهشت امسال در طبیعت رها شد، با شلیک دامداری در نکا از پا درآمد سوژه داغ رسانه ها شد اما طی تحقیقات خبرنگار ایسنا مازندران علت کشته شدن این پلنگ هنوز در هاله ای از ابهام است .

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت و گو با ایسنا مازندران در موردکشته شدن پلنگ در جنگل های روستاي سنه کوه ساری که درجنوب شرقی شهرستان ساری در بخش میاندرود دهستان کوهدشت در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شهرسورک قرار دارد اظهار کرد: پلنگ آسیب دیده مدتی پیش پیدا  و  پس از نگهداری و التیام در منطقه سنه کوه رها سازی شد.

 وی افزود: پس از مدتی ردیاب پلنگ به همراه جمجمه و چند تکه استخوان بدون گوشت در محدوده سیکا پیدا شد.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران در مورد شایعه کشته شدن پلنگ توسط  یک دامدار با تفنگ  گفت:به این موضوع مظنون هستیم و هنوز مشخص نیست به چه صورتی پلنگ کشته شده باشد.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران تأکید کرد: این موضوع توسط دستگاه‌های مربوطه و سازمان محیط زیست در حال بررسی است و پس از پیدا شدن دلیل اصلیاین اتفاقسعی در شناسایی متخلف داریم.

ابراهیمی کارنامی با بیان اینکه علت کشته شدن پلنگ باید به طور دقیق و جدی مورد بررسی قرار گیرد خاطر نشان کرد:کشته شدن پلنگ ممکن است توسط حیوانی از جنس خود و یا انسان اتفاق افتاده باشد؛همچنین زمان مردن پلنگ  به چند ماه پیش می رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: