• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2187-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران:

صنایع دستی پیام آور باورهای یک قوم است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت : صنایع دستی فقط یک تولید اثر نیست بلکه پیام آور باور های یک قوم است.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا مازندران، دلاور بزرگ نیا در چهارمین آیین هنر ماه صبح امروز در سالن الغدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد برگزار شد،با بیان اینکه صنایع دستی فقط تولید یک اثر نیست ، اظهار کرد : صنایع دستی پیام آور باورهای یک قوم بوده و هر قوم حرفی برای گفتن دارد و همه آن چه تولید می شود نیاز حقیقی زندگی است که با دست تهیه و از سر انگشتان هنرمند شکل می گیرد .

وی افزود : ارتباط انسان ها با محیط زیست پیرامون خود باید ارتباطی سالم باشد و از نگاه حریصانه برای از بین بردن منابع طبیعی خودداری شود.

بزرگ نیا هدف از برگزاری آیین هنرماه را نکوداشت از یک یا چند هنرمند صاحب سبک دانست و گفت : تجلیل از بزرگان هنر نباید فراموش شود آن ها با اراده بدون اینکه از هنر فاصله بگیرند با علاقه و نقش آفرینی های خود، سال ها در این عرصه تلاش کردند تا هنر را زنده نگه دارند و قطعا باید در حیات خود تجلیل شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در ادامه یادآور شد: با نزدیک شدن به سال جدید امسال در تمام شهرها در استان بازارچه های سنتی و سوغات برای گردشگران و مسافران برقرار می شود، این بازارچه ها فرصتی مناسب برای همه هنرمندان است تا در ارائه تولیدات خود از وسایل خوب با بسته بندی عالی و برند سازی مناسب استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش های عمومی در حوزه هنرهای بومی و صنایع دستی به میراث فرهنگی واگذار شد، خاطر نشان کرد : امیدواریم آموزش ها و دوره های تخصصی، شرایطی را برای رقابت بازار صنایع دستی در داخل و خارج محیا کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با تاکید به اینکه هنر و هنرمند همیشه در این سرزمین جایگاه خاصی داشته است، گفت : نگاه ایرانی به جامعه هنری نگاه به یک انسان عاقل بوده و هنرمند مظهر بارز خردمندی در کشور ما است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: