• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3686-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران در دفتر خبرگزاری ایسنا؛

دانشگاه ها باید از حالت مدرک گرایی خارج شوند

رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران گفت : دانشگاه ها باید از حالت روزمرگی و مدرک گرایی خارج شوند.

حمید محمدزاده در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه اساتید از دانشجویان استفاده ابزاری نکنند،اظهار کرد : برخی از قوانین از قانون های اجرایی در کار پژوهشی دانشگاه ها حذف شده و  از کار کپی کردن در امر پژوهش کاسته در حال حاضر اساتید به دنبال کار قوی تر پژوهشی می روند.

وی افزود : در گذشته اساتید از دانشجو استفاده ابزاری می کردند؛ یعنی دانشجو کار عملی و پژوهشی انجام داده و استاد ذکر می کرد که نام او هم باشد .

محمدزاده گفت : برای اینکه از حالت پژوهش محوری که فقط تولید محتوا یا علم می کرد خارج شویم باید به بحث کار آفرینی بیشتر توجه شود؛ تا چند سال آینده دانشگاه ها باید 50 درصد هزینه خود را تامین کنند و این هزینه باید از راه انجام پروژه ها و پژوهش در دانشگاه صورت پذیرد.

رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران بیان کرد: حمایت مدیریتی دستگاه ها از دانشجویان می تواند باعث ارتقا و ایجاد فرصت های شغلی برای آنان باشد؛ زیرا به وجود آمدن اعتماد بین بخش صنعت و دانشگاه می تواند سبب ارتقای هم دانشگاه، دانشجو و بخش صنعت باشد.

این مسئول دانشگاهی در ادامه گفت: دغدغه و نگرانی های این روزهای جوانان، نگرانی از جامعه است، چون بستر جامعه مردم هستند و فرد نگرانی حداقلی شغلی دارد، با یک تلنگر کار اشتباه می کند.

محمدزاده افزود : در چهار سال گذشته در برابر 18 سال گذشته ما دو برابر رشد داشته ایم، چون خودمان برای خود تصمیم گرفتیم و این استقلال باعث می شود دنبال خواسته های خود باشیم نه اینکه منتظر باشیم کسی ما را به خواسته ها برساند.

رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه ها باید از حالت روزمرگی و مدرک گرایی خارج شده و با طرح و برنامه بلند مدت مطالبات خود را اجرا کنند، اظهار کرد :  رسانه می تواند کمک کند تا ذائقه دانشجو را به سمت کسب مطالبات خود هدایت شود و مسئولان را متمرکز بر خواسته های خود کنند.

وی بیان کرد : مدیریت باید دانشجو را ماموریت گرا کند، یعنی در یک حوزه تخصصی از دانشگاه به دانشجو ماموریتی داده شود تا از دانشگاه خارج و با صنعت ارتباط برقرار و در جلسات بخش صنعتی به عنوان نماینده  دانشگاه حضور پیدا کند؛ این اعتماد فرصتی مهم برای دانشجو برای جذب و کار تولید در حوزه صنعتی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: