• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2384-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران خبر داد

افزایش 10 درصدی تولید شلتوک برنج در سال زراعی جدید/ ذخیره سازی 400 هزارتن مرکبات در سورتینگ های مازندران

رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران گفت: امسال در كشت اول و دوم برنج، بيش از يك ميليون و 300 هزار تن شلتوك توليد شد، كه در مقايسه با سال گذشته 10 درصد افزايش توليد داشته است.  

دلاور حيدرپور در گفت وگو با ايسنا مازندران با اشاره به افتتاح و كلنگ زني چند پروژه در دهه فجر امسال اظهار كرد: در اين دهه تعداد 75 پروژه عمراني توليدي خدماتي با اعتبار هزار و 70 ميليارد ريال اعم از دولتي،تسهيلاتي و سرمايه اي متقاضيان به بهره برداري رسيد.

وي با اشاره به اينكه اين پروژه ها در 117 روستا اجرا و بيش از 9 هزار و 500 خانوار كشاورز از این طرح ها بهره مند شدند، افزود: از اين پروژه ها براي بيش از 100 نفر اشتغال جديد ايجاد شد كه شامل تجهيزات و نوسازي، جاده سازي بين مزارع،كانال ها،احداث باغ، شيلات،مرغداري و يك واحد شاليكوبي بودكه بخشي به بهره برداري رسيد و بقیه نيز تا پايان دهه فجر به مرحله افتتاح مي رسد.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران تصريح كرد: كلنگ زني يك پروژه پشتيباني ماهي در قفس با اعتبارات دولتي شامل اسكله پشتيباني براي ارائه خدمات پرورش ماهي در قفس نیز در دستور کار قرار دارد.

 حيدرپور در ادامه افزود: تمامي اقدامات بخش كشاورزي در جهت حمايت از توليد و در راستاي اهداف اقتصاد مقاومتي است.

وي خاطر نشان كرد: امسال دركشت اول و دوم  برنج، بيش از يك ميليون و 300 هزار تن شلتوك توليد شد كه در مقايسه با سال گذشته 10 درصد افزايش توليد داشته است.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران افزود: امسال باغداران مازندران دو ميليون و 500 هزار تن انواع مركبات  تولید کردند كه تماما برداشت و به بازار عرضه شد؛ بخشي نيز در حدود 400 هزار تن در انبارها ذخيره شده است كه به تدريج به بازار عرضه مي شود.

حيدرپور با اشاره به پيش بيني لازم جهت تنظيم بازار شب عيد بيان كرد: در اين راستا 30 هزار تن ميوه ذخيره شد؛ كه 25 هزار تن خريداري شده و در حال حمل است و تاكنون نيز پنج هزار و 300 تن به مقاصد استان ها حمل شده و مابقي تا آخر بهمن حمل مي شود. 

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: