• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3386-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی ساری در دفتر ایسنا؛

محصول خلاقانه هرگز به نیاز بازار توجه ندارد

دانشجو و پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: محصول خلاقانه هرگز به نیاز بازار توجه ندارد.

بهرام سیادتی دانشجو و پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ساری در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: از مهمترین پروژه های در دست اجرای ما ساخت اتوپایلوت قایق های گشت زنی است که به طور خودکار در دریا گشت زنی می کنند.

این پژوهشگر خاطرنشان کرد: قایق های گشت زنی قابلیت گرفتن فیلم و عکس را دارند، که  یکی از مهم ترین نیاز های مرزهای دریایی کشور است.

وی با شاره به اینکه این قایق ها اطلاعات لازم را ضبط و به سرورهای مرزی ارسال می کنند، افزود: از طرح های ساخته شده بعدی ردیاب کانتینر بوده که با نصب بر روی کامیون ها بار حمل شده پلمپ و توسط خود صاحب بار، امکان باز شدن وجود دارد؛ در صورت شکستن یا باز شدن آلارم هایی را به سرور مرکزی خود ارسال می کند.

سیادتی گفت:  طرح تمام شده ردیاب خودرو مرکز رشد دانشگاه آزاد ساری  20 هزار  عدد تا به امروز در کشور فروخته شده و طرح سامانه "ایران اجرا" نیز تا به امروز 3.5 میلیارد فروش داشته است.

این دانشجوی نخبه بیان کرد:دو نگرش در تولید یک محصول توسط دانشجویان محقق و جوانان وجود دارد ؛اول باید ببینیم بازار چه می خواهد و در جهت آن در بازار محصولی تولید شود یا اینکه با خلاقیت خود در صدد تولید یک محصول باشیم.

وی تصریح کرد: محصول خلاقانه هرگز به نیاز بازار توجه  نکرده و خود محصول را خلق و تولید می کند؛ نمونه آن شرکت اپل با ساخت گوشی لمسی که با خلاقیت خود تولید و وارد بازار کرده است ، نباید صرف به دنبال خواسته بازار بود؛ ما به دنبال ساخت محصول تکراری نیستیم.

این پژوهشگر گفت: به عنوان یک پژوهشگر باید به کاربران خود نشان دهیم که چه چیزی را نیاز دارند نه آنکه از آن ها پرسیده شود.

سیادتی خاطر نشان کرد: تولیدات یک پژوهشگر با محصول یک بازار شناس متفاوت است؛ مانند اینکه ما به جای اینکه زیر نظر مرکز رشد محصولی تولید کنیم آن را در منزل خود تولید کرده و وارد بازار شود.

وی افزود:نگاه ما صرف به کمک مسئولان نبوده است؛ زیرا پژوهشگر نیاز به درآمد خود را با نشان دادن طرح و تولید آن به دست می آورد و نباید از نشان دادن طرح خود ترسی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: