• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3186-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

مسئول مرکز رشد و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی ساری مطرح کرد

اشتغال 75 دانشجو از طریق مرکز رشد و فن آوری/ رونق گردشگری مازندران با "ماجراجو"

مسئول مرکز رشد و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: 75 نفر از دانشجویان و جوانان که متوسط سنی 24 سال دارند در مجموعه های مرکز رشد در حال فعالیت بوده و کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند.


محمد محمدزاده در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه نظر مشتری بهترین نقد محصول است، اظهار کرد: یکی از دغدغه های ما در مرکز رشد در حوزه ی کسب و کار عرضه محصولات به بازار است زیرا محصول متناسب با بازار از لحاظ ماهیتی نیست.

وی افزود: مازندران نیازمند برگزاری بیشتر نمایشگاه های کسب و کار به صورت فصلی است. ورود اداراتی مانند صنعت و معدن در حوزه ی کسب و کار بسیار حائز اهمیت است، زیرا یک کسب و کار نوپا برای شناساندن مهارت های خود نیاز به معرفی شدن با حداقل امکانات در چنین نمایشگاه هایی دارد.

مسئول مرکز رشد و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی ساری با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اصلی دولت در حال حاضر بحث اشتغال جوانان است، گفت: با توجه به بحث مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در مورد تولید و اشتغال، در چند سال اخیر بر آن شدیم تا مرکز رشد را تاسیس و یک فضای کار اشتراکی ایجاد کنیم؛ تا افراد متخصص و صاحب ایده از این خدمات برای معرفی مهارت ها و محصولات خود تا تبدیل به یک طرح مناسب استفاده کنند.

محمدزاده بیان کرد: بخش عمده ای از فضای شبکه ای مرکز رشد فضای منتور ها است که برخی از افراد در این حوزه مشغول به کار شده و برخی دیگردر فضای منتوری با کمک کسب و کارهای دیگر کسب و کار خود را فعال می کنند.

این مسئول از همکاری بین مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات به منظور تغییر روند واحدها و توسعه جدید در جهت استفاده از افراد متخصص خبر داد و افزود: زمینه همکاری با این سازمان در سطح استان به وجود آمده است تا افراد صاحب تخصص و فن آور کسب و کار خود را ایجاد و با معرفی به شرکت های بزرگ تر گسترش دهند.

وی ادامه داد: شرکت هایی که در فاز اول با آن ها ارتباط برقرار شد، شرکت هایی با زیر ساخت در حوزه مخابرات در بخش فن آوری ارتباطات و اطلاعات برای شروع کسب و کار بوده است.

محمدزاده تصریح کرد: در حال حاضر سه رویداد با استاندارد فن آوری ارتباطات و اطلاعات در حوزه کسب و کار ما شکل گرفته، "رویداد تفکیکی آزاد" در حوزه ی کسب و کار و کسب و کار نوپا، "رویداد انیماپ" در حوزه انیمیشن و بازی و رویداد سوم" آینده نویسان" که در حوزه تولید محتوا وب و برنامه نویسی کار می کند.

مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ساری با بیان اینکه سیاست مازندران بیشتر بر روی گردشگری و کشاورزی است، عنوان کرد: یک رویداد جدید با نام رویداد "ماجرا جو" استارت زده شد و هدف این رویداد استارت آپ های این حوزه ها در محیط های گردشگری و با ماهیت گردشگری عجین شده است.

وی با بیان اینکه این مرکز در طی سه سال فعالیت خود از شروع تاکنون هیچ حمایتی از سوی مسئولان نشده است، گفت: امروز بین70تا 75 نفر از دانشجویان و جوانان که متوسط سنی 24 سال دارند در مجموعه های مرکز رشد در حال فعالیت بوده و کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: