• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1387-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

دکترای علوم ارتباطات اجتماعی در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد

نقد فرهنگی؛ راهکار جلوگیری از فعالیت رسانه های زردنویس

دکترای علوم ارتباطات اجتماعی گفت: اصلی ترین راهکار جلوگیری از فعالین رسانه های زردنویس نقد فرهنگی است.

فواد ظفر عبدالله زاده در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد : فضای فعالیت رسانه ای  باید به گونه ای باشد تا حرف و نقد در آن بیان شود؛ زیرا حقیقت در بازار آزاد عقاید کشف می شود.

وی اظهار کرد: مهم ترین اولویت رسانه، اجرای قوانین رسانه ای به صورت دقیق، شفاف و با رعایت خط قرمزها است .

استاد دانشگاه و دکترای علوم ارتباطات اجتماعی افزود:قوانین  رسانه ای باید شفاف و بدون ابهام باشد زیرا وجود ابهام در قانون ممکن است، سبب تفسیر آن به نفع محدود کردن فعالیت رسانه ها شود.

عبدالله زاده کارکرد رسانه های زرد را بیشتر در حوزه تفریحی و سرگرمی،گاهی سیاسی و اجتماعی دانست و گفت: ممکن است طرفینی که با هم اختلاف دارند، همدیگر را متهم به زردنویسی کنند. مصداق زردنویسی در جاهای مختلف متفاوت است باید مشخص شود منظور از تخریب چیست؛ نقد می کند یا مخالفت است .

وی خاطرنشان کرد: رسانه مورد انتقاد، باید در مقابل نوشته رسانه ی زرد از خود به صورت رسانه ای و با رعایت قوانین دفاع کند؛ اگر رسانه مورد انتقاد رسالت را به درستی انجام داده به افکار عمومی ثابت کند .

عبدالله زاده افزود: هر رسانه ای به دنبال منافع خود است؛ ما رسانه کاملا بی طرف نداریم . برخی رسانه ها مطالب را ساده، سطحی و تنزلی مطرح می کنند و به دنبال منفعت اقتصادی صرف بوده و به رعایت منافع دیگر توجه نداشته و فرهنگ آن جامعه را پایین می آورند.

استاد دانشگاه و دکترای علوم ارتباطات اجتماعی خاطرنشان کرد : راهکار جلوگیری از فعالیت رسانه های زرد نویس نه سیستم حذفی بلکه نقد فرهنگی است، که با آگاهی بخشی به مردم موجب عدم تمایل آن ها به چنین رسانه هایی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: