• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7314-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

در نخستين روز از دهه فجر؛

آيين نمادين ورود امام خمينی به كشور در فرودگاه نوشهر برگزار شد

در نخستين روز از دهه مبارک فجر و همزمان با سراسر كشور آيين نمادين ورود امام خمينی (ره) به كشور در فرودگاه نوشهر برگزار شد.

به گزارش ايسنا مازندران، در اين آيين كه با حضور همه مديران دستگاه هاي اجرايي و مقامات نظامي و انتظامي برگزار شد، امام جمعه نوشهر با اشاره به دستاوردهاي انقلاب اسلامي اظهار كرد: اين انقلاب، بازگشت به دين و رواج ارزش هاي اسلامي بود.

حجت الاسلام محمود مشايخ با اشاره به اينكه امسال با رحلت حضرت فاطمه تقارن پيدا كرده است افزود: همه بايد در ترويج فرهنگ فاطمی تلاش كنند زيرا ماهيت انقلاب ماهيت فاطمی و حسينی است.

وي با تاكيد بر اينكه برنامه هاي دهه فجر بايد در جهت تبيين فرهنگ فاطمی باشد تصريح كرد:همه ما بايد خطوط فاصله بين خود و فرهنگ غرب را حفظ كنيم.

امام جمعه نوشهر از انقلاب اسلامي به عنوان يك رفراندوم و يك "نه" به رژيم منحوس پهلوي نام برد و گفت: بيش از پنج ميليون نفر از امام خميني در روز 12 بهمن استقبال كردند؛ تاكنون چنين استقبالي براي هيچ رهبري در دنيا با اين جمعيت اتفاق نيفتاده است.

مشايخ با بيان اينكه اين انقلاب با ساير انقلاب ها متفاوت است، اضافه كرد: رهبري اين انقلاب يك مرجع تقليد و ديني بود؛ همچنین نگاه امام نه رسيدن قدرت بلكه احيا ارزش ها بود.

به گزاش ایسنا مازندران، رژه ناوگان عمومي و موتورسواران و همچنين اداي احترام به شهدا با حضور مديران دستگاهها و مردم بر مزار شهدا از جمله برنامه هاي امروز در نوشهر بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: