• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7214-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

واکنش دانشگاه علوم پزشکی مازندران به حواشی مرگ کودک هشت ساله در بیمارستان نور؛

علل حادثه مرگ کودک هشت ساله مازندرانی در حال پیگیری است

حدود یک ماه پیش پسر بچه هشت ساله ای که به خاطر سرما خوردگی به بیمارستان شهرستان نور استان مازندران منتقل شده بود، ساعتی بعد در حالی جان داد که به گفته پدرش تیم درمانی بیمارستان هیچ کاری برایش نکردند 

به گزارش ایسنا مازندران، این واقعه جنجال زیادی در شبکه های مجازی و اجتماعی به پا کرد تا اینکه دانشگاه علوم پزشکی وادار به واکنش شد و اطلاعیه ای را جهت تنویر افکار عمومی صادر کرد.

دانشگاه علوم پزشکی ماندران در متن اطلاعیه خود ضمن عرض تسلیت  و ابراز همدردی با خانواده  آرتین صالحی تصریح کرد:" نظام سلامت کشور و استان همواره تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین و ایمن ترین خدمات بهداشتی و درمانی به هم میهنان عزیز به کار گرفته و می گیرد، در همین راستا از دست رفتن حتی یک نفر از آحاد مردم برای مسئولین و کارکنان نظام سلامت بسیار دردناک  و تاسف انگیز است .

در خصوص حادثه ناگوار از دست رفتن کودک 8 ساله  آرتین صالحی در ماه گذشته در شهرستان نور ، به اطلاع مردم شریف استان می رساند؛ بیمار توسط والدین بامداد روز شنبه  9/10/96  با علائم بیماری دستگاه تنفسی به بیمارستان امام خمینی (ره) نور مراجعه  و بلافاصله توسط پزشک اورژانس این  بیمارستان ویزیت شده و درمان  های اولیه انجام گردید و مرخص شد.  با توجه به عدم بهبودی بیمار مجدداً توسط والدین به بیمارستان منتقل و توسط پزشک اورژانس ویزیت و پزشک آنکال کودکان به بیمارستان فراخوانده شد  و ایشان  پس از حدود  20 دقیقه (در مهلت قانونی مقرر) در بیمارستان حاضر و  بر بالین کودک حضور یافت  . پس از ویزیت  کودک  توسط پزشک متخصص کودکان دستور بستری در بخش کودکان صادر و  طبق دستور ایشان بلافاصله اقدامات درمانی در بخش انجام گردید . متاسفانه پس از مدتی کودک بطور ناگهانی دچار ایست تنفسی شد و بلافاصله اقدامات احیا توسط تیم کد احیاء بیمارستان  آغاز گردید اما اقدامات احیاء موثر واقع نشد و بیمار علیرغم تلاش تیم احیا فوت نمود.

شایان ذکر است پرونده های پزشکی بیمارستانی از دو منظر اصول فنی تخصصی پزشکی و ضوابط مدیریتی مورد بررسی قرار می گیرند .

در خصوص این حادثه نیز از همان ساعات اولیه پس از دریافت گزارش، با توجه به نقش نظارتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به دستور رئیس دانشگاه تیم مدیریتی متشکل از معاونت های درمان ،بهداشتی و مدیریت بازرسی ایندانشگاه جهتپیگیری و بررسیاین مورد  به شهرستان نور اعزام شدند و  ضمن بررسی موضوع در محل حادثه  ، پرونده  در کمیته مرگ دانشگاه مطرح  و  همچنین جهت بررسی های فنی تخصصی به کمیسیون های مرتبط در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ارسال شد که در حال حاضر نیز در دست بررسی است. همچنین  علت فوت توسط مراجع ذی صلاح از جمله پزشکی قانونی و نظام پزشکی در دست بررسی است.

شایان ذکر است از آنجایی که در روند درمانی این کودک از فرآورده های تزریقی نیز استفاده گردید، بلافاصله مراتب جهت انجام اقدامات پیشگیرانه بعدی توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران به سازمان غذا و دارو کشور نیز اعلام  گردید .

در خاتمه یاد آور می شود مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با عزمی جدی همه تلاش خود را تا روشن شدن علل این حادثه به کار خواهند بست و به طور قطع  با متخلفین احتمالی این حادثه تلخ برخورد قانونی صورت خواهد گرفت".


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: