• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-1785-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم نوشهر ،چالوس و کلاردشت مطرح کرد

نادیده گرفتن هیئت علمی دانشگاه ها در بودجه 97

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت : در بودجه سال جدید هیئت های علمی دانشگاه ها نادیده گرفته شده اند.

قاسم احمدی لاشکی در گفت و گو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه کلیات بودجه در صحن علنی رای نیاورد اظهار کرد: تعداد ۱۲۰ نماینده رای منفی، ۸۳ نماینده رای مثبت و بقیه نمایندگان رای ممتنع دادند.

وی به علل رای نیاوردن کلیات بودجه پرداخت و گفت: این بودجه در بحث های مختلف نتوانست نمایندگان را قانع کند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت افزود: در تبصره ۱۸ بودجه رقمی حدود ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال زایی وجود داشت و از منبعی بود که قابل استخراج نیست و طبیعتا نباید بودجه ای نوشته شود که تشریفاتی باشد.

احمدی لاشکی  با بیان اینکه در مورد هدفمندی یارانه ها آنچه در لایحه دولت آمده قرار بود ۲۳ هزار میلیارد تومان بودجه گذاشته شود؛ تصریح کرد: آنچه امروز در تلفیق آمده است ۳۷ هزار میلیارد تومان است ، بنابراین اگر قرار بود دهک های بالا حذف شوند و به دهک های پایین سرریز شود با این حساب عملا مقدور نبود.

وی تاکید کرد: منابعی که در بودجه سال 97 وجود داشت، واقعی نبود و مجلس را قانع نکرد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس به دیگر نکات منفی کلیات بودجه پرداخت و عنوان کرد: نکته دیگری که مورد اعتراض جدی نمایندگان،استانی شدن بودجه آموزش و پرورش بود یعنی استانداران و مدیران کل هر استان حقوق معلمان و فرهنگیان را پرداخت کنند که این امر ایراد دارد زیرا ممکن است یک استان درآمد اقتصادی نداشته باشد.

وی نادیده گرفتن هیات های علمی دانشگاهها را از دیگر اشکالات بودجه عنوان کرد و یادآور شد: در بودجه آمده است در صورتی که اعضای هیات علمی بالای پنج میلیون تومان حقوق دریافت می کنند به حقوق آنها اضافه نشود که این اصلا منصفانه نیست.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس تصریح کرد: هیئت های علمی دانشگاهها نباید نادیده گرفته شوند؛ بلکه باید جلوی افزایش حقوق مدیران از نماینده مجلس تا وزیر و استاندار گرفته شود.

احمدی تاکید کرد: امروز نمی توان کارشناس ارشد نفت را در کشور ندید زیرا موجب فرار مغزها از کشور می شود و این امر هزینه سنگینی برای کشور دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: