• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1684-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محمودآباد خبر داد

پرداخت 370 میلیون تومان تسهیلات حوادث به طوفان زدگان محمودآباد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محمودآباد گفت: 370میلیون تومان وام حوادث به طوفان زدگان شهریورماه سال 96 در محمودآباد پرداخت شد.

امید حق پناه در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه طرح هادی در دو روستای شهرستان در حال اجرا است ، اظهار کرد : در بحث عملکرد خود یاری دو پروژه طرح هادی در دو روستا با مشارکت دهیاری ، شورا و بنیاد مسکن براساس طرح تفضیلی در حال اجرا است.

وی افزود : " آهی محله" و "برنج ده" امسال از روستاهایی هستند که به کمک دهیاری ها و شوراها طرح هادی به صورت زیر سازی آسفالت و جدول بندی در آن در حال اجرا است.

حق پناه گفت: روستای "برنج ده" براساس سیاست استانداری به عنوان روستای پاک در سطح شهرستان محمودآباد انتخاب شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محمودآباد با بیان اینکه سهمیه بنیاد در بحث خوداشتغالی در سامانه رصد ثبت اشتغال به تعداد  35 نفر است، بیان کرد : سهم بنیاد مسکن در سامانه رصد در بخش خود اشتغالی 35 نفر است و میزان تحقق پذیری آن به تعداد 87 نفر یعنی بیش از سهم بنیاد محقق شد.

وی تصریح کرد : در بحث وام در بخش بهسازی ، بازسازی مسکن روستایی متقاضیان دارای پروانه ساختمانی به مقدار 46 میلیارد و هشتصد میلیون ریال به تعداد 201 متقاضی به بانک های عامل معرفی شدند.

حق پناه گفت : در بحث تسهیلات حوادث دولت 417 میلیون تومان بابت طوفان شهریور ماه سال گذشته به بنیاد مسکن اعتبار تخصیص داده که تاکنون 370 میلیون تومان توسط بانک های عامل به متقاضیان خسارت دیده پرداخت شده است .

وی ادامه داد : عملکرد صدور سند روستایی برای تعهد سال جاری 950 فقره است که از این مقدار 500 فقره سند صادر و به دست متقاضیان رسید و مابقی صدور سند روستایی، تا پایان سال تحویل داده می شود .

حق پناه گفت : در بخش وام بهسازی و باز سازی مسکن روستایی، به مبلغ 18 میلیون تومان  به زمین های خالی و 20 میلیون تومان به ساختمان های قدیمی و فرسوده که توسط متقاضی تخریب شده و مجددا نسبت به بازسازی اقدام ، پرداخت می گردد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان از تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و اداره بهزیستی در مورد اعطای وام به خانواده های دارای معلول خبر داد و گفت: به خانواده های دو معلول و بیشتر  18 میلیون تومان وام بلا عوض و 18 میلیون تومان وام با بهره پنج درصد پرداخت و خانواده های یک معلول 18 میلیون تومان وام و 8 میلیون تومان وام بلا عوض داده می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: