• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1384-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو:

خرید توافقی354 تن برنج از شالیکاران مازندران

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو گفت: تاکنون 354 تن برنج به صورت توافقی از شالیکاران مازندران خریداری شده است.

به گزارش ایسنا مازندران، سید محمد جعفری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: شالیکاران گیلان و مازندران تا 15 بهمن فرصت دارند محصول برنج خود را به مراکز خرید توافقی برنج شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو تحویل دهند.

وی افزود: هدف از خرید توافقی برنج، خارج کردن بازار برنج داخلی از رکود، حمایت از شالیکاران و تامین بخشی از ذخایر راهبردی برنج است.

جعفری با اشاره به اینکه از 13 دی ماه سال جاری تاکنون 361 تن برنج به ارزش 19 میلیارد و 223 میلیون تومان از شالیکاران مازندران و گیلان خریداری شد، گفت : از این میزان خرید، 354 تن برنج مربوط به اقلام پرمحصول ندا،نعمت و شیرودی در مراکز خرید استان مازندران شهرستان های نکا و بابل و هفت تن برنج صدری و هاشمی نیز مربوط به مراکز خرید استان گیلان شهرستان های رشت و رودسر است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو یادآورشد: رقم های بومی صدری و هاشمی فقط از کشاورزان گیلان و رقم های پر محصول شیرودی، ندا و نعمت نیز فقط از کشاورزان مازندران که دارای معرفی نامه از سازمان جهاد کشاورزی باشند خریداری می شود.

جعفری تصریح کرد: نرخ خرید توافقی برنج، بر اساس هشت درصد شکستگی اقلام ندا، نعمت به ازای هر کیلوگرم مبلغ  4850 تومان، شیرودی 5450 تومان و صدری هاشمی،  9 هزار و 100 تومان ، تعیین شده است.

وی افزود: حداکثر شکستگی قابل قبول برای خرید توافقی برنج، 15 درصد است و باید تولید داخل و  محصول فصل زراعی امسال باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: