• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-886-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

فعالیت 18 مرکز تحقیقاتی در دانشکده علوم پزشکی مازندران

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از فعالیت 18 مرکز تحقیقاتی در دانشکده علوم پزشکی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، مجید سعیدی در نشست با خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی ساری، اظهارکرد: سالانه یک جشنواره در حوزه معاونت بهداشت، تحت عنوان "جشنواره رازی" برگزار می شود که دانشگاه علوم پزشکی و کمیته تحقیقات دانشجویی رتبه نخست را در بیست و سومین جشنواره تحقیقاتی رازی کسب کرد.

وی با اشاره به فعالیت 18 مرکز تحقیقاتی و دو پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی فعالیت‌های صورت گرفته، مرکز تحقیقات و فناوری علوم پزشکی مازندران در حوزه پژوهش در میان تیپ دو، رتبه نخست را کسب کرد.

سعیدی افزود: امسال 742 مقاله محققان دانشکده علوم پزشکی مازندران در پایگاه بین المللی رسمی منتشر و 111 مقاله پژوهشگران نیز در بین مقالات برتر دنیا چاپ شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: دانشکده علوم پزشکی مازندران دارای مرکز تحقیقات تالاسمی و مرکز جامع سرطان است که این مراکز مطالعات خود را طبق شرایط زیست محیطی و اصلاح نژادی انجام می‌دهند.

سعیدی با اشاره به اینکه فرهنگ ‌سازی نقش مهمی در ارتقا سلامت جامعه دارد گفت: برای حفظ سلامت جامعه باید ذائقه افراد را به سمت سلامت هدایت کنیم، با تغییرالگوی زندگی افراد و افزایش فعالیت بدنی می توان سلامت جامعه را در حد مطلوب تضمین کرد.

وی افزود: تعامل بیشتر صدا و سیما ، دستگاه ورزش در کنار دانشگاه علوم پزشکی نقش مهمی در فرهنگسازی برای تغییر الگوی سبک زندگی جامعه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: