• چهارشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2787-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره گردشگری محمودآباد خبر داد

احداث موزه در پارک طاهباز محمودآباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری محمودآباد از احداث موزه در پارک طاهباز این شهرستان خبر داد.

مهدی بهمنی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه در صدد هستیم تا موزه ای در پارک طاهباز احداث شود، اظهار کرد: احداث موزه در پارک طاهباز به جذب گردشگر و مسافر در داخل شهرستان کمک می کند.

وی تصریح کرد: این موزه در 3 ساختمان طاهباز که داری ثبت ملی بوده و در این پارک قرار داشته، احداث می شود.

بهمنی از مرمت بناهای تاریخی شهر در سال جاری خبر داد و گفت: بناهای تاریخی محمودآباد از جمله تپه ماهانه سر، حمام تاریخی شومیا و مدرسه ندای آزادی است که امسال مورد مرمت و بازسازی از سوی اداره گردشگری قرار گرفته هر چند که در مالکیت اداره آموزش و پرورش است.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد : در حوزه گردشگری در محمودآباد 18 واحد اقامتی فعال با هزار و 600 تخت شامل هتل، هتل آپارتمان، متل، سوئیت و 7 واحد رستورانی فعال با مجوز از اداره گردشگری در حال فعالیت هستند.

رئیس اداره گردشگری محمودآباد اظهار کرد: بحث بوم گردی و خانه مسافر ها در حال حاضر در اولویت قرار دارد و در سال گذشته 220 واحد از این خانه مسافر ها ساماندهی و دارای مجوز از اداره گردشگری شدند.

وی گفت: بوم‌گردی یا گردشگری طبیعی بیشتر در مناطق روستایی با دو روستای پایلوت شومیا و بونده در محمودآباد در حال اجرا است و متقاضیان منازل مسکونی قدیمی خود را به واحد بوم گردی تبدیل می کنند و با این کار می توانند شکل طبیعی روستا و فرهنگ روستایی حفظ شود.

بهمنی در پایان با اشاره به اینکه دریافت مالیات از واحد های گردشگری باید با توجه به درآمد واحد ها باشد، خاطر نشان کرد: نرخ مالیاتی نباید برای واحدها دردسر ساز و از مشکلات اساسی آنان باشد و رونق کسب و کار باید در اولویت متولیان امر قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: