• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4884-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت محمودآباد خبر داد

بازرسی بیش از هزار واحد صنفی در محمودآباد

رئیس صنعت و معدن و تجارت محمودآباد بازرسی بیش از هزار واحد صنفی در این شهرستان خبر داد.

عباسعلی زمانی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با بیان اینکه طی 3 ماه گذشته در سطح محمودآباد کالای قاچاق به ارزش 55 میلیون و 890 هزار ریال کشف شد، اظهار کرد: کالاهای خارجی، دخانیات غیرمجاز، طلا و جواهرات خارجی، انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و انواع نوشیدنی های غیرمجاز از این کالاهای کشف شده بوده است.

وی با اشاره به اینکه از هزار و 379 واحد صنفی در محمودآباد بازرسی به عمل آمد که 51 مورد آن منجر به تشکیل پرونده شد، تصریح کرد: گرانفروشی، عدم درج قیمت کالا، عدم صورت حساب و کم فروشی از عنوان‌های تخلف‌های بود که ارزش ریالی آنها به 202 میلیون و 355 هزار ریال بوده است.

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت محمودآباد خاطرنشان کرد: در اجرای حمایت بسته رونق تولید از سوی بانک های عامل در بخش صنعت به 3 واحد تولیدی این شهرستان تاکنون 39 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده و ثبت تعداد اشتغال در سامانه رصد از ابتدای سال تاکنون 260 در بخش‌های صنعت و اصناف بوده است.

زمانی خاطرنشان کرد: طرح کارورزی 15 واحد پذیرنده در سامانه ثبت اشتغال ثبت و تعداد 20 کارورز توسط پذیرنده عقد قرار داد در بخش صنعت انجام داده و مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به اینکه 77 مورد پروانه کسب طی 3 ماه صادر که 2 فقره آن پروانه کسب ایثار گری از اداره صنعت و معدن و 75 مورد پروانه کسب عادی از سوی اتحادیه صنفی شهرستان بود، اظهار کرد:  تعداد پشتیبان معرفی شده به منظور دریافت تسهیلات به تعداد 10 نفر که 2 نفر به بانک عامل معرفی شدند و مبلغ تسهیلات به ازای هر پشتیبان هفتصد میلیون ریال است.

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت محمودآباد در پایان گفت: 150 مورد از واحد های خبازی بازرسی شده که 9 مورد آن منجر به تشکیل پرونده به ارزش ریالی 3 میلیون و 365 هزار ریال شد و عناوین تخلف عدم درج قیمت و کم فروشی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: