• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-690-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تنکابن:

تنها 3درصد جمعیت تنکابن تحت پوشش کمیته امداد هستند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان تنکابن، از تحت پوشش قرار گرفتن 3 درصد از جمعیت فعلی این شهرستان خبر داد.

علی اکبر سیدی در گفت وگو با ایسنا مازندران با اشاره به سه هزار و  355 خانواده با جمعیتی بالغ بر 4900 نفر تحت پوشش کمیته امداد تنکابن عنوان کرد: حمایت هدفمند از خانوارهای آسیب پذیر، ترویج فرهنگ کار میان افراد و خانواده‌های تحت پوشش، تلاش برای پیشگیری از گسترش فقر، رفع نیازهای اقشار محروم جهت توانمندسازی آنان، کمک به بهبود فضای کسب و کار و اشتغالِ پایدار اقشار نیازمند، از وظایف و برنامه های بلند مدت این نهاد مردمی است.

وی با اشاره به سخنان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که فرمودند " فكر نمی كنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد"، شناسایی افراد واجد شرایط را از اولویت های کمیته دانست و خاطرنشان کرد: مطابق خط مشی کمیته امداد تمرکز فعالیت ما بر امدادرسانی و حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند با رعایت کرامت انسانی و عزت نفس آنان است.

سیدی با اشاره به اعطای تسهیلات 273 میلیارد ریالی از سال 90 تاکنون با بیش از 3200 مورد تقاضا، یادآور شد: تنها نزدیک به چهار میلیارد ریال اعتبار از طریق 14 بانک عامل و تا سقف 20 میلیون تومان برای هر نفر در سال جاری به متقاضیان پرداخت شده است.

رئیس کمیته امام خمینی(ره) شهرستان تنکابن از تحت پوشش قرار داشتن 170 کودک یتیم و 70 دانشجو در شهرستان سخن به‌میان آورد و افزود: سعی کردیم برای جلوگیری از بزه و آسیب های اجتماعی با تحت پوشش قرار دادن این افراد بخشی از مشکلات آنان را مرتفع سازیم.

سیدی کمک به اشتغال و تولید را از دیگر فعالیت های کمیته امداد شهرستان تنکابن در حوزه اقتصاد مقاومتی خواند و تصریح کرد: برای کارآفرینان واجد شرایط بیش از دو میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات کم‎بهره در نظر گرفته شد که برای دریافت آن به بانک معرفی شده اند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: