• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شرکت 45روستای مازندران در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: حدود 150 طرح از روستاهای مازندران به دبیرخانه جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ارسال شد.

به گزارش ایسنا مازندران، احد جاودانی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: آثار 45 روستای مازندران در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به چهاردهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ارسال شده است .

وی با اشاره به پایان ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سطح کشور و مازندران اظهار کرد: تمامی روستاهای شرکت‌کننده در جشنواره، عملکرد خوب و قابل توجهی داشتند به‌ویژه طرح‌هایی که عمده آن براساس شرایط کسب و کار، زندگی و آداب و رسوم مردم آن مناطق تعریف شده است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: شونیشت کتاب که در فصل کم‌کاری کشاورزان برگزار می‌شود، یکی از فعالیت‌های فرهنگی خوب در حوزه کتابخوانی است .

این مسؤول بیان کرد: نوروزخوانی کتاب، نذر کتاب، جشنواره مادرانه(جمع‌آوری اشعار مادرانه کنار

گهواره کودک)، پیوند کار و کتاب، بچه‌های کتاب، خانه به خانه، قصه شب، کتاب و محیط زیست و بیشتر بدانیم و به‌کار ببندیم از طرح‌های خوبی است که به جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب مازندران ارسال شده است .

جاودانی ادامه داد: کتاب‌یار تلفنی، کتابخانه باز در اماکن عمومی، ورزش و کتاب، کتابخانه همیار مدرسه، وقف کتاب در گردش، تجلیل از فرهیختگان علمی روستا، کتاب و زیبایی، قفسه مهربانی کتاب و کتابخوانی در طبیعت از دیگر طرح‌های ارائه‌شده به جشنواره است .

وی درباره تعداد آثار ارائه‌شده به جشنواره گفت: 45 روستا از شهرستان‌های نور، ساری، بهشهر، تنکابن، جویبار، قائم‌شهر، آمل، نکا، بابل، نوشهر، بابلسر، سوادکوه، رامسر و کلاردشت، در جشنواره شرکت کردند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، جهت داوری به تهران ارسال شده‌اند و به احتمال زیاد تا اواخر بهمن‌ماه نتایج اعلام می‌شود .

به گزارش ایسنا، براساس فراخوان چهاردهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب پنج اثر برتر از پنج روستا در مرحله استانی، 20 روستای نمونه در سطح کشوری و در نتیجه نیز 10 روستا به‌عنوان روستا یا عشایر نمونه دوستدار کتاب در کشور معرفی می‌شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: