• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5314-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در گفت وگو با ایسنا مطرح کرد:

افزایش جمعیت روستاهای بالای 20خانوار در مازندران/ مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستا

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از افزایش جمعیت روستاهای بالای 20خانوار در استان خبرداد و گفت: مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاهای مازندران در حال انجام است.

محمد خانی نوذری در گفت وگو با ایسنا مازندران، با استناد به سرشماری اخیر نفوس و مسکن سال 95 و آمارهای حاصله از آن، مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها را امیدوارکننده خواند و عنوان کرد: 134 روستای زیر 20 خانوار پس از سرشماری جمعیت به بالای 20 خانوار افزایش یافته که این نیاز شکل گیری اقتصاد خرد در روستاها را طلب می‌کند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با یادآوری این نکته که 2300 روستای بالای 20 خانوار در استان از طرح هادی برخوردار هستند، گفت: طرح هادی با اهداف زیست محیطی و کاربری روستایی عمر 10 ساله خود را سپری کرده و اکنون نیاز به بازسازی و بازنگری مجدد دارد.

وی با توجه به ضرورت نوسازی طرح هادی در روستاهای مازندران اظهار کرد: بازنگری مجدد طرح هادی تعداد 600 روستا به پایان رسیده و برای 100 روستا طرح مصوب آن آماده شده که با تامین اعتبار و بر حسب تکلیف در برنامه ششم توسعه و با قطعی شدن بودجه 1397، مراحل اجرایی آن انجام خواهد شد.

وی در باره پرسشی مبنی بر احتمال وقوع زلزله در استان با توجه به شرایط کنونی کشور خاطرنشان کرد: وظیفه بنیاد مسکن بازتوانی و بازسازی مناطق زلزله خیز بوده و در این حوزه توانستیم نزدیک به 300 هزار واحد روستایی را در استان مقاوم سازی کنیم.

خانی نوذری از اعطای تسهیلات و نقشه رایگان برای مقاوم سازی واحدهای روستایی خبر داد و تاکید کرد: این تسهیلات با نظارت کارشناسان بنیاد مسکن و در سه مرحله به روستانشینان پرداخت خواهد که و هم اکنون قریب به 12 هزار واحد مقاوم سازی شده در حال ساخت در استان وجود دارد.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: