• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5214-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

در گفت وگو با ایسنا اعلام شد

میانگین بارندگی نرمال در نوشهر/ کاهش بارندگی در کجور

رئیس اداره هواشناسی نوشهر گفت: با وجود کاهش بارندگی در کل استان این میزان در نوشهر کاهش نداشته است.

رضا گلپور در گفت وگو با ایسنا مازندران با اشاره به کاهش دمای هوا و بارندگی در همه شهرهای مازندران اظهار کرد: این سامانه که از شب گذشته فعال شده است تا امشب ادامه دارد که همراه با بارندگی بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای فصل زراعی یعنی مهرماه میانگین بارندگی در اکثر شهرهای استان مازندران کاهش داشته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه از ابتدای مهر تاکنون بیش از 740 میلی متر بارندگی ثبت شده، میانگین آن نسبت به سال گذشته کاهش نداشته و حتی سه درصد افزایش را نشان می دهد.

کرمعلی اسدی کارشناس اداره هواشناسی بخش کجور نیز دراین باره به ایسنا گفت: میزان بارندگی در زمان زراعی امسال کمتر از حد نرمال بوده است و تاکنون کاهش داشته است.

وی گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون در بخش کجور 80.8 میلی متر بارندگی داشته ایم که این میزان در مدت مشابه سال قبل 89.4 میلی متر بوده است.

کارشناس اداره هواشناسی بخش کجور با اشاره به کاهش 10 درصدی بارندگی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ادامه داد: میزان بارندگی در دوره آماری 105میلی متر بوده است که بارندگی امسال 23 درصد کاهش را نشان می دهد.

اسدی تاکید کرد: تا پایان سال باید 230 میلی متر بارندگی صورت گیرد که با توجه به بارندگی های امسال بعید به نظر می رسد که به این عدد  برسد.

وی با اشاره به بارش تنها دوبار برف از ابتدای پاییز تاکنون در بخش کجور گفت: سال های گذشته تا این لحظه از سال شاهد بارش چندین باره برف با ارتفاع بیش از 40 بوده ایم اما امسال تنها دو بار به اندازه 6 سانتمتر برف بارید.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: