• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4414-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

در گفت وگو با ایسنا اعلام شد

مهلت عضویت در طرح بیمه سلامت همگانی به پایان رسید/عضو جدید پذیرفته نمی‎شود

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران از پایان یافتن عضوگیری و ارائه خدمات بیمه ای رایگان توسط این بیمه خبرداد.

رسول ظفرمند در گفت وگو با ایسنا مازندران درباره بسته بودن سایت عضویت بیمه همگانی رایگان و ارائه خدمات از سوی مراکز دولتی و خصوصی به صاحبان دفترچه ها اظهارکرد: طبق مصوبه هیات دولت و مجلس محل خدمت‌گیری بیمه همگانی رایگان مراکز دولتی است و این بیمارستان ها شامل بیمارستان دولتی وزارت بهداشت، بیمارستان های سپاه، درمانگاه فرهنگیان، بیمارستان رازی و تمامی بیمارستان های دانشگاهی بوده و بیمارستان های تامین اجتماعی جزو بیمارستان های خصوصی محسوب می شوند .

وی با تاکید بر اینکه دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان در امر خدمات رسانی پایدار است، تصریح کرد:  در بخش خصوصی در "سطح یک" نیز خدمات دهی به دارندگان  این دفترچه‌ها ادامه دارد .
همچنین مطب های پزشکان عمومی با اینکه خصوصی محسوب می شوند اما قادر به ارائه  خدمات  به دارندگان دفترچه های بیمه همگانی رایگان هستند .

مدیر کل بیمه سلامت مازندران در مورد تامین دارو برای صاحبان دفترچه های بیمه سلامت همگانی رایگان خاطر نشان کرد: افراد در بخش تامین دارو هزینه ناچیزی را با دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان پرداخت می کنند .

ظفرمند با یادآوری اینکه دفترچه‌های بیمه سلامت همگانی رایگان در بخش خصوصی کاربرد ندارد، افزود: از روز نخست مقرر بود تا  به دارندگان این دفترچه‌ها در مراکز دولتی خدمات  ارائه شود و هم اکنون تمامی بیمارستان های دولتی بدون دریافت هزینه ارایه خدمات می کنند.

وی گفت:  همچنین با توجه به بسته بودن سایت و عدم عضو پذیری جدید بیمه سلامت همگانی رایگان،  تمدید این دفترچه‌ها همچنان به قوت خود باقی است . بنابر تصمیم دولت، افرادی که توان پرداخت بیمه را ندارند با دریافت این دفترچه های بیمه در بیمارستان های دولتی از خدمات خوبی برخوردار می شود و تاکنون کسانی که از هیچگونه خدمات بیمه‌ای بهره‌مند نبودند طی سه سال مهلت ثبت نام به عضویت بیمه سلامت همگانی رایگان این طرح در آمدند و اگر فردی با توجه به عدم تمکین مالی به عضویت  این سایت در نیامده باشد  و نتوانسته از دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان استفاده کند راهکاری برای وی ارائه می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: