• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حمایت فرمانداری جویبار از طرح‌های گردشگری و پژوهشی جهاد دانشگاهی مازندران

 نشست سرپرست جهاد دانشگاهی مازندران با فرماندار شهرستان جویبار در این فرمانداری برگزار شد .

به گزارش ایسنا مازندران، واحد عبدالهیان سرپرست جهاد دانشگاهی مازندران در نشست با فرماندارجویبار با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی گفت: در حوزه آموزشی ۵ مرکز تخصصی کوتاه مدت در شهرستان های استان فعال است و چنانچه استقبال لازم در شهرستان جویبار برای برگزاری کلاس‌های کوتاه مدت جهاد باشد در این شهرستان مرکزآموزش کوتاه مدت دایر خواهیم کرد .

وی افزود: در حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی ضمن انجام فعالیت‌های پژوهشی، دو خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) و خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) را دارد که در حوزه تخصصی و عمومی به انعکاس اخبار و رویدادهای استان می‌پردازند .

عبدالهیان تصریح کرد: مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی قابلیت خوبی برای تصمیم‌گیری مدیران است که متاسفانه از این ظرفیت که هزینه چندانی ندارد کمتر استفاده می‌شود .

وی افزود: یکی از اولویت‌های جهاد دانشگاهی مازندران در حوزه پژوهشی تولید جلبک است که اکنون وارد فاز نیمه صنعتی شده و از این پس انتظار داریم که مسئولان اجرایی حمایت لازم را داشته باشند .
این مسئول با بیان اینکه محصول جلبک یک محصول استراتژیک و چهار برابر گوشت پروتئین دارد، افزود: اینکه ما بتوانیم تولید جلبک را به تولید انبوه برسانیم تا به عنوان غذای دام در اختیار مرغداران و شیلات قرار گیرد، طبعا به سلامت غذایی جامعه کمک شایانی خواهد شد .

عبدالهیان با بیان اینکه تولید جلبک در منطقه ۱۷ هکتاری چپکرود با رعایت همه قوانین استاندارد در حال است، تصریح کرد: تجهیزات ۶۰۰ متری در یک سوله برای توسعه تولید جلبک نیز در حال تکمیل است و امیدواریم بتوانیم تا دهه فجر افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: برای توسعه جلبک نیازمند به‌کارگیری پژوهشگران متخصص هستیم که پیوسته در آن مکان حضور داشته باشند بنابراین برای اسکان این متخصصان چند سازه موقت در مجتمع ۸۰ هکتاری در قالب کانکس طراحی شده که متاسفانه در اجرا با موانعی برخورد کردیم اما یقین داریم با کمک مسئولان از این موانع عبور خواهیم کرد .

سرپرست جهاد دانشگاهی مازندران، اظهار کرد: ساخت سازه متحرک(کانکس) بر روی آبندان‌ها بدون اینکه تغییر کاربری یا مشکلی زیست محیطی به وجود آورد با هدف اسکان متخصصان توسعه جلبک و اجرای الگویی جدید در رونق گردشگری است که هزینه آن توسط واحد مازندران تامین شده است .
وی افزود: امیدواریم برای لایه‌روبی و خاکبرداری کمک‌هایی که در توان این شهرستان است برای احداث هر چه زودتر این سازه‌های موقت صورت گیرد .

عبدالهیان با بیان اینکه از آنجایی که آبگیری آبندان ۳۰ هکتاری جهاددانشگاهی در چپکرود از طریق باران صورت می گیرد، افزود: رودخانه لاریم که در کمتر از ۱۰۰ متر با این آبندان فاصله دارد در شش ماهه دوم سال بدون استفاده راهی دریا می‌شود و از فرماندار انتظار داریم اجازه دهند در این ایام سال بتوانیم از آب این رودخانه برای ذخیره سازی آبندان‌های این منطقه بهره ببریم.

وی افزود: عضویت نماینده جهاددانشگاهی در شورای اداری فرمانداری جویبار، می‌تواند فرصتی باشد تا از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای توسعه شهرستان استفاده شود .

به گزارش ایسنا، رجبعلی وهابی فرماندار جویبار نیز در این جلسه گفت: جهاد دانشگاهی نهادی ارزشمند و علمی است و برای من حمایت از این نهاد برای توسعه شهرستان و استان افتخار است .

وی افزود: در منطقه چپکرود جویبار با کمبود آب شرب مواجه هستیم و برای رفع آن هنوز تخصیص بودجه صورت نگرفت و هنوز این منطقه در همه فصول سال به ویژه در فصل تابستان محدودیت آب شرب دارد .

فرماندار جویبار تصریح کرد: پروژه احداث سد لاستیکی بر روی رودخانه لاریم در حال انجام است و تا کنون پیشرفت‌هایی داشته و در نظر داریم در دهه فجر به بهره‌برداری برسانیم .

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در منطقه چپکرود جویبار آبندان‌های خوبی دارد، افزود: احداث کانکس بر روی آبندان اقدامی نو در گردشگری است و مورد حمایت ما نیز است.

وهابی درباره ساخت کانکس‌های گردشگری جهاد دانشگاهی بر روی آبندان‌های مجتمع ۸۰ هکتاری چپکرود جهاد دانشگاهی مازندران، اظهار کرد: فعالیت گردشگری که جهاد دانشگاهی در آبندان‌ها آغاز کرده است مدل خوبی برای الگوگیری دیگر آبندان‌های استان است و با کمال میل با جهادکشاورزی مسائل را مطرح و در رفع موانع تلاش خواهم کرد .

وی افزود: امیدوارم جهاددانشگاهی در موضوع جلبک به نتیجه مناسبی برسد و بتواند با پرداختن به این مهم و حصول نتایج، تحولی در سلامت غذایی مردم ایجاد شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: