• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3584-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبرداد

نادرست بودن افزایش قیمت بنزین برای ایجاد اشتغال

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت بنزین برای ایجاد اشتغال رویه ای نادرست است.

به گزارش ایسنا مازندران، محمدرضا رضایی کوچی در بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از فرودگاه ساری با بیان اینکه با پیگیری های مستمر دامادی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، زیرساخت های ایجاد پرواز دائمی ساری تهران ایجاد شد و موانع آن نیز برطرف شده است، اظهار کرد: در نظر داریم زمان رسیدن هواپیما به ساری نیز 10 دقیقه کاهش یابد تا شرکت های هواپیمایی هزینه کمتری متقبل شوند.

رضایی رویکرد هواپیمایی جمهوری اسلامی را توسعه پروازهای خارجی استان ها دانست و اظهار کرد: توسعه خطوط هوایی در استان ها موجب توسعه در بخش های مختلف به خصوص بخش گردشگری می شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین برای ایجاد اشتغال رویه ای نادرست است، اظهار کرد: وقتی قیمت بنزین و گازوئیل افزایش پیدا نکرده است شاهد افزایش قیمت دیگر کالاها هستیم و این نشان می دهد اگر افزایش قیمت سوخت تحقق یابد شاهد گرانی های بی سابقه ای خواهیم بود.

رضایی ایجاد اشتغال را استفاده و بهره برداری درست از ظرفیت های اقتصادی کشور دانست و اظهار کرد: وقتی می توانیم با توسعه گردشگری بیشترین اشتغال را ایجاد کنیم چرا به سمت افزایش قیمت سوخت برویم؟

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه خطوط هوایی منجر به توسعه اقتصادی و توسعه گردشگری استان ها می شود، اظهار کرد: بسیاری از مردم به کشورهای اطراف سفر می کنند چرا از این فرصت برای توسعه گردشگری داخل بهره نبریم.

وی در ادامه گفت: وقتی قیمت بلیط هواپیمای تهران به کیش بیشتر از هواپیمای تهران به استامبول است یقینا توسعه گردشگری داخلی رونق نخواهد یافت.

رضایی با بیان اینکه هم اکنون 150 هزار نفر در پروژه های عمرانی کشور مشغول به کار هستند، تصریح کرد: اگر دولت فقط پروژه های عمرانی کشور را تثبیت کند توانسته جلوی ریزش اشتغال 150 هزار شغل را بگیرد و دیگر نیازی به افزایش قیمت بنزین ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بخش مسکن را مهم و تاثیر گذار در اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: اگر بخش مسکن رونق یابد یک سوم اقتصاد کشور رونق می یابد، بیش از 100 نوع واحد تولیدی به بخش مسکن ارتباط دارد.

وی تاکید کرد: مردم به خاطر عملکرد ما مسئولان ناراضی هستند و باید برای توسعه و بهبود وضعیت اقتصاد و اشتغال از مدیران شجاع و متدین بهره ببریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: