• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3284-5
  • خبرنگار : 49008
  • منبع خبر : ----

وزیر کار:

مسئولان هم در قضایای اخیر کشور مقصرند

وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی گفت: تمامی مسئولان در قضایای اخیر مقصرند و کوتاهی کردند و با پاشیدن بذر ناامیدی درست عمل نکردند.

به گزارش ایسنا مازندران، علی ربیعی در یادواره سرداران و ۴۳ شهید سرافراز روستای 'ازباران' فریدونکنار در استان مازندران اظهار کرد: در حال حاضر بیش از هر امر دیگری، یاد شهدا ضروری است و چرا که امروز با نگاه به تحولات سیاسی بیش از گذشته به فرهنگ و ترویج ایثار و شهادت نیازمندیم.

وی بر ضرورت گرامی داشت شهدا تاکید و خاطرنشان کرد: گرامی‌داشت شهدا یک ضرورت پرافتخار برای جامعه و ملت ایران است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اتفاقات روزهای گذشته در کشور، تصریح کرد: برخی از دشمنان نسبت به اتفاقات روزهای گذشته ذوق زده شده اند اما آنها باید بدانند که معترضان از فرزندان این کشور هستند و هیچگاه اجازه تحقق توطئه های دشمنان را نمی دهند.

ربیعی با بیان اینکه ما به خواسته های منطقی مردم احترام می گذاریم، گفت: دولت و مسئولان کشور به خواسته های مردم گوش می دهند و تمام تلاششان را به کار خواهند گرفت تا آنها را محقق کنند.

وی وضعیت اقتصادی کشور را با وجود فشارهای وارده در سال های گذشته و تحریم های دشمنان در شرایط کنونی خوب توصیف و اظهار کرد: شاخص های اقتصادی در یک منحنی خوب در حال حرکت است و به طور طبیعی هر تحول اقتصادی دو تا سه سال زمان نیاز دارد تا آثارش برای همگان مشخص شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دلیل ذوق زدگی دشمنان در پی ناآرامی های اخیر را شکست آنان در طرح های دیگر برای ضربه زدن به ایران دانست و اظهار کرد: شکست این کشورها از جمله آمریکا در سیاست های منطقه ای و موضوع برجام که حتی اروپا هم حاضر به همراهی با آن کشور نشد سبب شد تا آنان در تلاش برای سواستفاده از قضایای اخیر ذوق زده شوند .

ربیعی امنیت و انسجام اجتماعی موجود در ایران را مایه حسادت دشمنان دانست و افزود: به همین دلیل نیز آنان در قضایای اخیر تمام تلاششان را به کار گرفته اند تا انسجام اجتماعی جامعه ما را که یکی از ارکان مهم امنیت کشور است به چالش بکشند.

این مسئول صندوق های رای را موجب انسجام اجتماعی موجود در ایران دانست و گفت: امروز کشورهای کوچکی که در تمام دوران تاریخ حتی یک صندوق رای به خود ندیده اند، به دست و پا افتاده اند تا انسجام داخلی ما را که راه بی بدیل رشد و توسعه کشور است به خطر بیندازند.

وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا درخصوص اتفاقات کشور، خاطرنشان کرد: نصیحت من به رئیس جمهور کاسبکار آمریکا این است که برای شناخت ایران و ایرانی با بوش پدر و پسر، با کارتر و با مشاوران ریگان روسای جمهوری سابق مشورت کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که مردم ایران شهادت را به مثابه یک تفکر و روش زیست دنبال می کنند، اظهار کرد: تمامی مسئولان در قضایای اخیر مقصرند و کوتاهی کردند و با پاشیدن بذر ناامیدی درست عمل نکردند.

وی راه برون رفت از خطرات و تهدیدات را حفظ روحیه شهادت طلبی و بازآفرینی و احیای منش و روش شهیدان دانست و افزود: ما به عنوان مسئولان جامعه از این موضوع غافل شدیم و اسطوره های خود را تکرار نکردیم.

ربیعی یکی از راه های تکرار روش و منش شهدا را به عنوان اسطوره های جامعه برپائی یادواره های شهدا دانست و گفت: این یادواره ها موجب می شود تا قدرت و مکنت به ارزش تبدیل نشود و انسان ها با آشنایی سیره شهدا به یاد این باشند که چگونه در این جامعه زمانی اسطوره هائی بودند که از بدنشان در میدان مین پلی می ساختند تا دیگران از آن عبور کنند نه این که امروز عده ای از شانه دیگران پلی برای رسیدن به قدرت و ثروت استفاده کنند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: