• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پرورش مازندران خبرداد

اجرای طرح‌های مکمل سوادآموزی در مازندران

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه در مجموع نرخ پوشش سوادآموزی در 3 دوره در سال 96 در مازندران عدد 97 درصد است از اجرای طرح های مکمل سوادآموزی در استان خبرداد.

داوود تقی نیا در گفت وگو با ایسنا مازندران با اشاره به فراگیران سال 96 در کل استان تصریح کرد: امسال 5 هزار سوادآموز دوره سوادآموزی تا امروز تحت پوشش 92 درصدی قرار گرفتند، 4100 فراگیر دوره انتقال تحث پوشش 101 درصدی و 1030 فراگیر دوره تحکیم تحت پوشش 104 درصدی قرار گرفتند. در مجموع نرخ پوشش سوادآموزی در 3 دوره در سال 96 در مازندران عدد 97 درصد است.

تقی نیا با اشاره به روش های شناسایی بیسوادان در استان خاطرنشان کرد: فراگیران توسط سرشماری، هدفمندی یارانه ها، سامانه سوادآموزی، اولیای بی سواد دانش آموزان در هنگام ثبت نام در مدارس و همچنین شوراهای شهر و روستا، دهیاری ها، بخشداری ها، فرمانداری ها، کمیته امداد، بهزیستی و دیگر نهادها شناسایی می شوند.

وی به طرح های مکمل سوادآموزی نیز اشاره کرده و گفت: طرح خواندن با خانواده یکی از این طرح ها است که با هدف توسعه فرهنگ مطالعه انجام شده و فراگیران در اوقات فراغت کتاب هایی که توسط معاونت سوادآموزی استان دریافت کرده اند را به همراه خانواده مطالعه می کنند. امسال 4593 فراگیر در دوره سوادآموزی و 4149 فراگیر در دوره انتقال مازندران در این طرح تحت پوشش قرار گرفتند. همچنین طرح سوادآموزی زندانیان نیز در استان اجرا شد که امسال 26 زندانی استان در ندامتگاه تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفتند.

این مقام مسئول با اشاره به دیگر طرح های مکمل سوادآموزی یادآور شد: طرح آموزش نماز امسال به صورت پایلوت در آمل و با حضور 200 سوادآموز اجرا شد که شامل یادگیری تلفظ، قرائت، رعایت احکام و دیگر موارد نماز است. طرح انشانویسی درباره سوال پرسش مهر ریاست جمهوری در مازندران اجرا شد که امسال چهار هزار فراگیر دوره انتقال در این طرح در مازندران شرکت کردند. همچنین در طرح مسابقه فرهنگی با شعار سال رهبری نیز 1820 فراگیر دوره انتقال شرکت کردند و کتابی که در این زمینه تهیه شده را مطالعه و در آزمون آن شرکت کردند.

وی آموزش رایانه به سوادآموزان مازندرانی را از دیگر محورهای عملکرد سوادآموزی در مازندران دانست و ابراز کرد: در این طرح امسال برای مازندران 100 نفر سهمیه داریم که فقط برای فراگیران دوره انتقال است. در این طرح 200 ساعت آموزش رایانه در زمینه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری به سوادآموزان استان تا پایان سال جاری آموزش داده می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: