• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3084-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خبرداد

ایجاد صندوق رفاه در بودجه سال 97/ اختصاص 670میلیارد تومان تسهیلات ارزی به مازندران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه ایجاد صندوق رفاه در بودجه سال 97 در نظر گرفته شده است، گفت: 670میلیاردتومان نیز تسهیلات ارزی برای افزایش نرخ اشتغال برای استان مازندران در نظرگرفته شده که با سخت کوشی و برنامه ریزی درست مدیران این استان باید جذب شود.

به گزارش ایسنا مازندران، علی ربیعی در شانزدهمین سفر استانی خود به مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی های وسیع برای کاهش نرخ بیکاری در سال97توسط دولت یادآورشد: با افزایش حداقل مستمری مددجویان سعی شد تا از فقر درآمدی این اقشار جلوگیری شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با اقدامات حمایتی کشور ایران در شاخص فقر مطلق و فقر شدید در جایگاه خوبی قرار دارد و بهبود زندگی مردم و افزایش قدرت خرید نیز در سیاست های دستمزدی تعبیه شده است.

وی از ایجاد صندوق رفاه در بودجه سال 97خبر داد و گفت: تفاوت این صندوق با سازمان هدف مندی یارانه ها  در سیاست گذاری رفاهی این صندوق است.

ربیعی خاطرنشان کرد: سازمان هدفمندی یارانه ها مانند بانک یک کارپرداز است که پول را  بدون هیچ برنامه ریزی مدونی از محل حامل های انرژی برداشت و از چکی به چک دیگر منتقل می کند اما صندوق رفاه برای مقابله با فقر به وجود آمده و مبتنی بر فقر زدایی است.

به گزارش ایسنا، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در مازندران شغل های پرکاربرد چون "ای سی تی" و "گردشگری" و در درجات بعد صنایع مکمل، بسته بندی، گوشت و آبزیان شناسایی شده و باید بر اساس آن تقسیم تسهیلات صورت گیرد تا وضعیت اشتغال بهبود یابد، گفت: سیاست فقرزدایی در استان مازندران ذیل عنوان بازماندگی از تحصیل، حمایت غذایی، سوتغذیه و مسکن حمایتی در جهت افزایش رفاه شهروندان استان مازندران به کمیسیون حمایتی استان ارجاع یافته است.

وی از افتتاح کارخانه ای به ظرفیت اشتغال 500 نفر، افتتاح مرکز درمانی 14 تخت خوابی در اورژانس نکا و بررسی آخرین وضعیت اشتغال است خبر داد و گفت: تا نیمه اول سال96، 340هزار نفر تحت پوشش بیمه اجباری قرار گرفتند که این رقمی قابل قبول بوده و آمارها حکایت از آن دارد که نیمه نخست سال96به اندازه کل سال95 بیمه شده اجباری در مازندران بیمه شده اند.

ربیعی بااشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال در استان مازندران در مجموع دو هزار و 132میلیارد تومان تسهیلات ریالی اختصاص یافته که از این مقدار 740میلیارد تومان برای رونق و 750میلیارد تومان نیز برای اشتغال فراگیر در نظرگرفته شده است. ؛ خاطرنشان کرد: 480میلیاردتومان نیز برای اشتغال روستایی پیش بینی شده تا چهره اشتغال روستایی تغییر یاید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 130میلیارد تومان از این تسهیلات نیز برای مشاغل خانگی در نظرگرفته شده است و مشاغل پشتیبان نیز 32میلیاردتومان از این تسهیلات را به خود اختصاص داده اند، تصریح کرد: 670میلیاردتومان نیز تسهیلات ارزی برای افزایش نرخ اشتغال برای استان مازندران در نظرگرفته شده که با سخت کوشی و برنامه ریزی درست مدیران این استان باید جذب شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: