• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2085-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران:

فارغ التحصیلان دانشگاهی در مازندران توانمندسازی می شوند

استاندار مازندران گفت: فارغ التحصیلان دانشگاهی در مازندران توانمندسازی می شوند.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد اسلامی در کارگروه تخصصی اشتغال مازندران با حضور وزیر کار و تعاون در ساری با بیان اینکه امیدوارم برنامه های اشتغال زایی دولت موجب کاهش فقر در جامعه شود، اظهار کرد: تسهیلات پرداخت شده باید برای تحقق واقعی اشتغال به کار گرفته شود که نیازمند ایحاد سامانه های نظارتی است.

وی با اشاره به اینکه توانمند شدن تسهیلات پرداخت شده نیاز به سازوکارهای نظارتی دارد، تصریح کرد:  باید شرکت هایی ایجاد شوند که براساس توانمندی موجود بتوانند دست به اشتغال بزنند.

اسلامی با بیان اینکه دانش آموختگان زیادی در استان وجود دارد به گونه ای که معدل دانشگاه های مازندران بیشتر از معدل کشوری است، عنوان کرد: از دانشگاه های مازندران خواستم که وضعیت علمی خود را اعلام کنند  و اینکه چه مقدار از فارغ التحصیلان این دانشگاه ها وارد بازار کار شده اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دانشگاه های مازندران اطلاعات کاملی ارسال کرد که اطلاعات خوبی دارد، افزود: از 10هزار و 700 دانش آموخته این دانشگاه بیش از 6 هزارنفر مشغول به کار شدند. جالب است در رشته ای که 1000 فارغ التحصیل دارد 50 نفر وارد بازار کار شدند اما در رشته ای دیگر، نیمی از 400 فارغ التحصیل و دانش آموخته توانستند مشغول به کار شوند که این نشان می دهد آموزش عالی کشور نیاز به تحول اساسی و بازنگری دارد.

وی با اشاره به اینکه با دانشگاه علمی و کاربردی مازندران تفاهم نامه ای منعقد شده که هدف آن توانمندسازی فارغ التحصیلان برای ورود به بازار کار است، بیان کرد: برخی مصوبات ستاد تسهیل موانع تولید استان به دلایل مختلف اجرا نشده است و موجب شده که در این زمینه عملکرد خوبی نداشته باشیم.

استاندار مازندران افزود: در نظر داریم مشکلات تمامی واحدهای تولیدی به صورت تحلیلی بررسی شود و از اطلاعات به دست آمده بهره برداری مناسب داشته باشیم و دراین بخش تاکنون 30 درصد از واحدهای تولیدی پایش اطلاعات شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات واحدهای تولیدی باید به صورت واقعی و مصداقی بررسی، مستندسازی و حل شود، گفت: با بسیاری از فعالان نام آور اقتصادی جلسه برگزار شده و معتقدیم این فعالان اقتصادی می توانند با توسعه فعالیت، اشتغال خوبی ایجاد کنند از این رو باید پشتیبانی و حمایت شوند. در این مسیر باید برروی حلقه مفقوده اقتصادی تمرکز کرده تا از ظرفیت های بین المللی برای تبادلات تجاری به نفع مازندران بهره کافی را ببریم.

اسلامی با بیان اینکه بیمه روستایی و عشایری در دستور کار جدی استانداری است که تاکنون در مازندران 20 درصد از جمعیت در نظر گرفته شده تحت پوشش بیمه عشایر و روستاییان قرار گرفته اند، گفت: معدل جمعیت روستایی مازندران 45 درصد است  که 20 درصد بالاتر از میانگین کشور است.

به دلیل کیفیت سرزمینی و قدرت بازدهی بالای کشاورزی می توان مزیت زندگی روستایی را در استان افزایش داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: